środa, 22 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Burmistrz jest otwarty na rozmowy w sprawie drogi Mrzeżyno – Rogowo

Burmistrz jest otwarty na rozmowy w sprawie drogi Mrzeżyno – Rogowo

Po wtorkowej publikacji Gryfickiego.info rozdzwoniły się telefony do redakcji. Mieszkańcy nadmorskiego Mrzeżyna nie kryją niepokoju słysząc, że przebudowa drogi w kierunku Rogowa może nie dojść do skutku. Głos w dyskusji zabiera również burmistrz Józef Domański.

– Jestem otwarty na wszelkie propozycje i chcę usiąść do rozmów ze starostą – mówił chwilę po wtorkowej wizycie w Mrzeżynie za Regą, gdzie odbywało się posiedzenie tamtejszej rady osiedla. W spotkaniu z mieszkańcami, na którym omówiono zrealizowane dotychczas inwestycje brał udział gryficki starosta – Kazimierz Sać. Rada Osiedla za Regą dziękowała samorządom za współpracę i pomoc w budowie chodnika na ulicy Zachodniej. To tu właśnie spotkali się burmistrz i starosta. – Mam  nadzieję, że dojdziemy do porozumienia a inwestycja tak niezwykle ważna dla gminy Trzebiatów wkrótce się rozpocznie – tłumaczył Józef Domański.

Przypomnijmy, że przyszłość przebudowy drogi Mrzeżyno – Rogowo nadal jest niepewna. Powód? Po trzecim przetargu wzrosła o 700 tysięcy kwota za wykonanie inwestycji. Pierwotnie kosztorys opiekał na 4,9 mln złotych. Z tego milion miał dołożyć trzebiatowski samorząd. Taką deklarację złożył jeszcze Zdzisław Matusewicz, a Józef Domański ją podtrzymał. Po dwóch przetargach okazało się, że najniższa z proponowanych kwot to 5,4 mln złotych, po trzecim zaś – 5,6 mln złotych. Sporna pozostaje kwestia tzw. składki. Ile powiat i gmina są w stanie dołożyć.

Gryfickie.info

 

 

 

B

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.