Home / REGION / Kalendarz imprez gminy Trzebiatów zaprezentowany. Czeka nas kilka nowości

Kalendarz imprez gminy Trzebiatów zaprezentowany. Czeka nas kilka nowości

Obok szlagierowych imprez związanych z gminą Trzebiatów pojawią się nowe – zdaniem organizatorów, w pełni konkurujące z tymi już znanymi. W czasie spotkania przedsezonowego, które odbyło się w Mrzeżyńskim Centrum Sportu zaprezentowany został kalendarz imprez, które bawić będą w czasie nadchodzących wakacji wypoczywających na terenie gminy Trzebiatów.

Tradycyjnie na kilkanaście dni przed rozpoczęciem wakacji odbyło się spotkanie, w trakcie, którego omówione zostały najważniejsze aspekty związane z sezonem. W spotkaniu wziął udział Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa, urzędnicy, przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie gminy, a także gestorzy branży turystycznej, hotelowej i gastronomicznej. Omówione zostały najważniejsze tematy, a także przedstawiony został kalendarz imprez, które w czasie wakacji odbędą się na terenie gminy. Obok szlagierowych imprez związanych z gminą Trzebiatów pojawią się nowe – zdaniem organizatorów, w pełni konkurujące z tymi już znanymi. W tym roku tradycyjnie bawić się będziemy na Trzebiatowskim Święcie Kaszy. Według zapowiedzi będzie to impreza dwudniowa zaplanowana w dniach 28 i 29 lipca. 1 Sierpnia odbędzie się rekonstrukcja wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim, ale w tym roku organizatorzy zapraszają do Mrzeżyna. W sierpniu czeka nas również III Maraton Zumby z Alicją Maciulewicz oczywiście na plaży w Mrzeżynie oraz Mrzeżyński Festyn Rybny na Pomorskiej Drodze Świętego Jakuba. – W tym roku stawiamy na nowości, wracamy do popularnych w naszym regionie zawodów Strongmenów. Dzięki temu, że naszym mieszkańcem jest Grzegorz Szymański, jeden z najsilniejszych ludzi w Polsce, już lipcu będziemy gościć prawdziwych wyjątkowych siłaczy (22 lipca zawody w Mrzeżynie, 23 zawody w Trzebiatowie przy. Red.) – powiedział Józef Domański. Także w lipcu, na początku wakacji odbędą się Mrzeżyńskie Dni Morza połączone z X – leciem Portu Morskiego. W lipcu i sierpniu organizowane będą biegi poranne z Rogowa do Mrzeżyna, nie zabraknie również Kabaretowego Lata w Mrzeżyńskim Centrum Sportu. – W tym roku plaża w Mrzeżynie i Rogowie jest wyjątkowa szeroka, a mimo to liczymy, że turyści przebywający do nas bez problemu znajdą miejsce na zasłużony wypoczynek – pełen optymizmu podkreślił Józef Domański.

Sprawdź także

Mistrzostwa Polski Młodziczek w unihokeju rozegrane zostaną w Mrzeżynie

W najbliższy piątek w hali MCS rozpocznie się prawdziwe święto unihokeja. Przez trzy dni o …

11 komentarzy

  1. Jakie nowości? Najwidoczniej Burmistrz i jego spece od Promocji najdelikatniej robią nas w bambuko. Żadnych imprez które wprowadzony zostałby powiew świeżości. Strongmeni? I to na przyciagnac turystow? Dni morza? Jakue gwiazdy jakie atrakcje? Slowem szykuje sie wielka lipa. Odgrzewane kotlety dla nizszejsrednuej klasy społeczeństwa. Ale widać najlepiej iść na łatwiznę. Nowa ekipa w ratuszu kompletnie nie ma pomysłu na ożywienie tej zapyzialej części polskiego wybrzeża. Ci ludzie mają jakieś kwalifikacje do podejmowania takich działań? Zero patrzenia szeroko na sprawy nie tylko promocji. Powtórka z lat 90tych kiedy tu w sezonie absolutnie nic się nie działo. Patrzymy na sąsiadów Kołobrzeg Rewal i zobaczmy jak oni porządnie robią imprezy dla turystów.

  2. Imprezę przejął Kołobrzeg, precyzyjnie chyba Bagicz w miejscu pierwszych edycji Sanrise. Jeśli ewolucja festiwalu pójdzie w podobny sposób jak Sanrise, to kurę znoszącą złote jaja bezmyślnie oddano dla Kołobrzegu!. Dziś kołobrzeski Sunrise to impreza wpisana do światowego kalendarza imprez!.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.