środa, 22 Styczeń 2020
Home / REGION / Kalendarz imprez gminy Trzebiatów zaprezentowany. Czeka nas kilka nowości

Kalendarz imprez gminy Trzebiatów zaprezentowany. Czeka nas kilka nowości

Obok szlagierowych imprez związanych z gminą Trzebiatów pojawią się nowe – zdaniem organizatorów, w pełni konkurujące z tymi już znanymi. W czasie spotkania przedsezonowego, które odbyło się w Mrzeżyńskim Centrum Sportu zaprezentowany został kalendarz imprez, które bawić będą w czasie nadchodzących wakacji wypoczywających na terenie gminy Trzebiatów.

Tradycyjnie na kilkanaście dni przed rozpoczęciem wakacji odbyło się spotkanie, w trakcie, którego omówione zostały najważniejsze aspekty związane z sezonem. W spotkaniu wziął udział Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa, urzędnicy, przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie gminy, a także gestorzy branży turystycznej, hotelowej i gastronomicznej. Omówione zostały najważniejsze tematy, a także przedstawiony został kalendarz imprez, które w czasie wakacji odbędą się na terenie gminy. Obok szlagierowych imprez związanych z gminą Trzebiatów pojawią się nowe – zdaniem organizatorów, w pełni konkurujące z tymi już znanymi. W tym roku tradycyjnie bawić się będziemy na Trzebiatowskim Święcie Kaszy. Według zapowiedzi będzie to impreza dwudniowa zaplanowana w dniach 28 i 29 lipca. 1 Sierpnia odbędzie się rekonstrukcja wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim, ale w tym roku organizatorzy zapraszają do Mrzeżyna. W sierpniu czeka nas również III Maraton Zumby z Alicją Maciulewicz oczywiście na plaży w Mrzeżynie oraz Mrzeżyński Festyn Rybny na Pomorskiej Drodze Świętego Jakuba. – W tym roku stawiamy na nowości, wracamy do popularnych w naszym regionie zawodów Strongmenów. Dzięki temu, że naszym mieszkańcem jest Grzegorz Szymański, jeden z najsilniejszych ludzi w Polsce, już lipcu będziemy gościć prawdziwych wyjątkowych siłaczy (22 lipca zawody w Mrzeżynie, 23 zawody w Trzebiatowie przy. Red.) – powiedział Józef Domański. Także w lipcu, na początku wakacji odbędą się Mrzeżyńskie Dni Morza połączone z X – leciem Portu Morskiego. W lipcu i sierpniu organizowane będą biegi poranne z Rogowa do Mrzeżyna, nie zabraknie również Kabaretowego Lata w Mrzeżyńskim Centrum Sportu. – W tym roku plaża w Mrzeżynie i Rogowie jest wyjątkowa szeroka, a mimo to liczymy, że turyści przebywający do nas bez problemu znajdą miejsce na zasłużony wypoczynek – pełen optymizmu podkreślił Józef Domański.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.