poniedziałek, 17 Czerwiec 2019
Home / GRYFICE / Czarne chmury nad przebudową drogi Mrzeżyno – Rogowo

Czarne chmury nad przebudową drogi Mrzeżyno – Rogowo

Czy jest szansa, że mieszkańcy doczekają się tak szumnie zapowiadanego remontu drogi powiatowej z Mrzeżyna do Rogowa? Przypomnijmy, że modernizacja trasy miała być wspólną inwestycją powiatu i gminy. Okazuje się, że oferty składane w trzech kolejnych przetargach znacznie przekraczają kwotę pierwotnie zarezerwowaną na ten cel.

Powiat Gryficki zabezpieczył na remont drogi 4,9 mln złotych. W projekcie miała partycypować gmina Trzebiatów. To deklaracja złożona jeszcze za rządów Zdzisława Matusewicza, a potem podtrzymana przez Józefa Domańskiego. Trzebiatów miał dorzucić do wspólnej skarbonki milion złotych. Połowę z 4,9 mln zł miała stanowić dotacja unijna.

Dziś los drogi Mrzeżyno – Rogowo, która miała być newralgiczną inwestycją dla gminy Trzebiatów, szczególnie w kontekście budowy czterogwiazdkowego Hotel Zalewski – stoi po znakiem zapytania. Powód? Po dwóch przetargach okazało się, że najniższa oferta, za jaką podjęto by się realizacji przedsięwzięcia to 5,4 mln złotych. Czyli o 400 tysięcy więcej, niż pierwotnie zakładano. Gmina Trzebiatów zwróciła się do powiatu, by rozpisać trzeci przetarg. Oferty otwarto w minionym tygodniu. Wpłynęła jedna propozycja od firmy Budimex, która zaoferowała 5,6 mln złotych.

Burmistrz Józef Domański zwrócił się pismem do starosty, z pytaniem, jakie kroki zamierza podjąć Kazimierz Sać. w tej sytuacji. – To nie jest pytanie do mnie, tylko do Rady Powiatu. To rada decyduje o finansach i budżecie. Pragnę podkreślić, że po drugim przetargu burmistrz zwrócił się do zarządu osobiście z prośbą, by rozpisać trzeci przetarg – tłumaczy starosta. – Po dwóch przetargach mowa była o kwocie o 400 tysięcy większej od zakładanej, po ostatnim przetargu kwota poszybowała do 700 tysięcy więcej. Burmistrz deklarował deklarował, że dołoży połowę z tych brakujących 400 tysięcy. Więc teraz czekamy na konkretną propozycję gminy, ile jest w stanie obecnie dorzucić, bo wiadomo, że powiat nie może dołożyć 700 tysięcy. Myślę, że pora na konkrety – dodaje w rozmowie z Gryfickim.info. Powiat ma 30 dni na przyjęcie warunków przetargu, jeśli do tego czasu strony się nie dogadają inwestycja upadnie.

Czekamy na stanowisko burmistrz Józefa Domańskiego. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Gryfickie.info, trzebiatowski włodarz szuka dodatkowych środków na projekt Mrzeżyno – Rogowo.

Gryfickie.info

Sprawdź także

Rozpoczęcie sezonu wakacyjnego w gminie Trzebiatów

Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański zaprasza na festyn z okazji otwarcia sezonu letniego w gminie Trzebiatów. …

12 komentarzy

 1. Może i drożej ,za to firma która oferuje usługę , godna powierzenia jej tego zlecenia .

 2. Paweł Poluszyński

  Szczerze wierzę, że Burmistrz Domański razem ze Starostą zrobią wszystko żeby doprowadzić przebudowę drogi do końca. Udawadniając, że można wznieść się ponad drobne różnice i podziały dla dobra mieszkańców. Wierzę też że w Radzie Miejskiej nastąpi w tej sprawie to samo i Radni (zapominając o swoich partykularnych interesach) poprą dofinansowanie dla drogi łączącej obydwie nadmorskie miejscowości w naszej gminie.

  • Z całym szacunkiem, ale nie może być robienia jakiejkolwiek inwestycji za wszelką cenę. Jedną inwestycję (za wszelką cenę) już gmina zrobiła – to hala w Mrzeżynie. Do tej pory spłacamy za nią pożyczki, mamy ograniczony budżet i wszystkim w gminie się to czkawką odbija.

 3. Tak tylko raczej wszyscy radni robią swoje interesy bez wyjątków a zapominają o społeczeństwie lecz widać że zbliżają się niedługo wybory więc pan radny też tak nagina na ta drogę bo jak niezrobia to co mieszkańcy powiedzą

 4. Nic tylko usiąść i zapłakać nad kompletnym nieudacznictwem powiatowych urzędników i brakiem wiedzy oraz wyobraźni naszego gminnego gospodarza, który dał się ograć staroście jak dziecko….

 5. Coś tu jest nie tak:
  1. Powiat Gryficki zabezpieczył na remont drogi 4,9 mln złotych.
  2. Trzebiatów miał dorzucić do wspólnej skarbonki milion złotych
  3. Po dwóch przetargach okazało się, że najniższa oferta, za jaką podjęto by się realizacji przedsięwzięcia to 5,4 mln złotych
  4,9 mln (z gryfic) + 1mln z Trzebiatowa = 5.9 mln najtańsz oferta to 5.4 mln a więc mamy 500 tys. zł nadwyżki

 6. rezygnacja z nagle nad morzem 200 tys można by było dołożyć do drogi ale co tam lepiej rezygnować z imprezy i kasy nie ma, brawo burmistrzowie, starostowie, i inne nieudaczniki.

 7. Budowa tej drogi pomoże w rozwoju Mrzeżyna i przyciągnie nowych inwestorów którzy wybudują nowe ośrodki.Burmistrzu czas spełnić obietnice wyborcze

 8. Tak jest ze wszystkimi

 9. Domański głosi,że,jestem praktykiem ;;fakty;; goleniowska fabryka mebli zrównana z ziemią;; dr. Matusewicz w ocenie Domańskiego był w ocenie niepotrzebnym na urzędzie teoretykiem ;;fakty;; przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie,,dokończenie budowy pierwszego etapu obwodnicy wokół miasta,,remont ulicy Kościuszki ,,rozpoczęcie remontu drogi Trzebiatów-Nowielice-Trzebusz;; nadwyżka w kasie gminy 1.000.000 zł. W 2019R wybierzmy kandydata który łączy w sobie obie te cechy”’

  • Fakty panie Kowalski są takie:
   1.przebudowa portu rybackiego w Mrzeżynie – projekt i pieniądze pozyskał Ruszkowski – tyle w tym zasługi Matusewicza, ze przeciął wstęgę na jego otwarcie;
   2.dokończenie budowy pierwszego etapu obwodnicy wokół miasta – pierwszy etap budowy obwodnicy został zrealizowany przez i za Ruszkowskiego, za co Matusewicz nieustannie go krytykował!
   3.remont ulicy Kościuszki – podziękujcie trzebiatowskiemu ZWiK-owi, gdyby nie on dalej ta ulica byłaby dziurawa jak szwajcarski ser!;
   4. rozpoczęcie remontu drogi Trzebiatów-Nowielice-Trzebusz – przynajmniej teraz już wiemy komu m.in. zawdzięczamy ten syf jakim był nieudolnie prowadzony przez dwa lata remont mniej niż 1 km tej drogi

 10. Bałwanek Letni

  Po cholerę nowa droga , Adolf jak zrobił drogę — służy do dziś , nową za każdym rokiem trzeba będzie naprawiać . Stara droga … dobra droga . A do Robów nadal po wybojach pan M jeżdzi .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.