niedziela, 8 Grudzień 2019
Home / GRYFICE / 138 kierowców przebadanych. Akcja policji na drogach powiatu gryfickiego

138 kierowców przebadanych. Akcja policji na drogach powiatu gryfickiego

Policjanci ruchu drogowego gryfickiej komendy prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Celem akcji było przede wszystkim ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami po alkoholu lub po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub narkotyków znajduje się w ścisłej czołówce przyczyn kolizji i wypadków drogowych. Piątkowe działanie (26 maja) funkcjonariuszy ruchu drogowego były prowadzone na terenie powiatu oraz na drodze krajowej nr 6 w oparciu o zasadę tzw. „szybkich testów”. Policjanci przebadali 138 kierujących na zawartość alkoholu, gdzie ujawniono jedną osobę podejrzewaną o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Akcja „Alkohol i Narkotyki” to również oddziaływanie prewencyjne, głownie chodziło o ujawnienie jak największej liczby nietrzeźwych kierujących oraz po narkotykach a także uświadomienie kierującym, że tego typu postępowanie jest szczególnie napiętnowane przez policje.

Sprawdź także

Klimatyczny Strajk Młodych w Trzebiatowie. Zobacz zdjęcia

„Zróbmy dla świata coś dobrego”, „Najpierw natura, potem matura”czy „Środowisko ponad wszystko”, to tylko niektóre …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.