środa, 22 Styczeń 2020
Home / POWIAT / Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru

Miał bezpiecznie zawieźć dzieci na wycieczkę. Jak się jednak okazało, na całe szczęście jego stan trzeźwości został zbadany zawczasu. Dzisiaj (29 maja) w godzinach porannych funkcjonariusze ruchu drogowego z gryfickiej komendy dokonali kontroli autokaru, którym grupa przedszkolaków miała udać się na wycieczkę za granicę. Podczas kontroli okazało się że kierowca autokaru jest pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Gryfic udali się na kontrole stanu technicznego autokaru, którym grupa około 15 przedszkolaków wraz z opiekunami miała udać się na wycieczkę za granicę. Podczas kontrolnego badania policyjnym alkomatem okazało się, że kierowca autokaru ma w organizmie 0,24 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się , że czuje się dobrze a w nocy wypił tylko jedno piwo. Mundurowi zatrzymali 40 – latkowi prawo jazdy, natomiast autokar został przekazany trzeźwemu kierowcy. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyci alkoholu jest wykroczeniem. Mężczyźnie grozi do 5 000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy nawet do 3 lat. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.