poniedziałek, 20 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / II edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

II edycja akcji „Jak nie czytam, jak czytam”

Już po raz drugi w Gryficach odbędzie się wyjątkowa akcja, w ramach której każdy może przyczynić się do promowania czytelnictwa. Do wspólnego dzieła zaproszone są społeczności szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także wielu innych instytucji. II edycja ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” odbędzie się już 1 czerwca.

Celem akcji, której głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15 roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Ważna jest także integracja lokalnych środowisk zainteresowanych działaniami na rzecz rozwoju czytelnictwa. Akcja odbędzie się 01 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie oraz inni zainteresowani zbiorą się na Placu Zwycięstwa i rozpoczną 10 minutowe czytanie swojej ulubionej książki.

Wszystkich zainteresowanych udziałem organizatorzy proszą o zgłaszanie się do sekretariatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Czesława Miłosza w Gryficach w terminie do 26 maja 2017 r.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.