środa, 22 Styczeń 2020
Home / TRZEBIATÓW / Bohaterska postawa Marleny Nowickiej! Kobieta uratowała tonącego mężczyznę!

Bohaterska postawa Marleny Nowickiej! Kobieta uratowała tonącego mężczyznę!

Wypadki rozegrały się w błyskawicznym tempie. W niedzielę około 12.20 strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej dostali sygnał o tonącym mężczyźnie w rejonie łaty pomiarowej na Redze, przy ulicy Parkowej. Jakież był ich zdziwienie, gdy docierając na miejsce okazało się, że tonący jest już na brzegu. Uratowała go 18 – letnia Marlena Nowicka z Trzebiatowa, pomagał jej młody chłopak – Krzysztof Gładysz, a także Aneta Dolińska, która w trakcie, gdy trwała akcja ratunkowa, powiadomiła służby.

– To wielki gest i cud, że obydwoje żyją. Mężczyzna, który znalazł się w wodzie był prawdopodobnie nietrzeźwy, podejrzewamy, że rzucił się do wody. Potężna postura, około 100 kg wagi. Tymczasem pani Marlena jest drobną, kruchą dziewczyną. Pospieszyła na ratunek nie zastanawiając się nawet przez chwilę i wyciągnęła z pomocą młodego mężczyzny tonącego na brzeg. Ten scenariusz mógł skończyć się tragicznie, bo poszkodowany mógł ją wciągnąć do wody – relacjonowali strażacy, którzy w czasie najbliższych obchodów Dnia Strażaka, będą chcieli uhonorować piękny gest trzebiatowianki. – Wielkie podziękowania dla całej trójki. Jesteście wielcy! – mówią strażacy.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.