czwartek, 12 Grudzień 2019
Home / SPORT / Lekkoatleci na start. Mistrzostwa gminy Trzebiatów za nami

Lekkoatleci na start. Mistrzostwa gminy Trzebiatów za nami

Blisko 300 sportowców wzięło udział w 14. edycji Indywidualnych Mistrzostw gminy Trzebiatów w lekkoatletyce, które odbyły się 26 maja na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie.

– Tradycyjnie w naszych mistrzostwach biorą udział zawodnicy z terenu gminy Trzebiatów. Rywalizują przedszkolacy, uczniowie wszystkich szkół, a także uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych w Trzebiatowie oraz żołnierze z trzebiatowskiej jednostki – zaznaczył Bogusław Barański, nauczyciel wychowania fizycznego w Publicznym Gimnazjum, pomysłodawca zawodów. – Lekkoatletyka, to królowa dyscyplin sportowych, dlatego uważam, że gdy rozpoczynamy przygodę ze sportem, powinniśmy poświęcić jej szczególną uwagę. Lekkoatletyka kształtuje pewne zachowania, rozwija ogólną motorykę, a co najważniejsze uczy cierpliwości i dyscypliny – podkreślił Barański.

Sprawdź także

Muralowe święto w Trzebiatowie trwa. To już coś więcej niż chęć upiększania miasta

To istne szaleństwo. Ludzie prześcigają się w pomysłowości. Jedni oddają swoje skarby, inni licytują i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.