środa, 22 Styczeń 2020
Home / POWIAT / Kupcy nie chcę iść w nowe miejsce!

Kupcy nie chcę iść w nowe miejsce!

Propozycja przeniesienia targowiska miejskiego do budynku po starym spichlerzu przy pl. Lipowym nie spodobała się kupcom. – Ludzie nie będą przychodzili w nowe miejsce. Rynek umrze śmiercią naturalną – mówili na spotkaniu z burmistrzem. Józef Domański przekonuje, że to tylko propozycja. – Nic na siłę – dodaje.

Kolejna przeprowadzka?

Kiedy parę dni temu na jednym z portali społecznościowych pokazała się informacja o pomyśle przeniesienia targowiska miejskiego do budynku po dawnym spichlerzu kupcy wpadli w panikę. – To zły pomysł. Nikt do nas tam nie przyjdzie. Dwa lata minęły po pierwszych przenosinach, jak mieszkańcy oswoili się z nowymi miejscem, w którym jesteśmy do dziś – mówią przedsiębiorcy z miejskiego targu. To tu przed ośmiu laty byli zmuszeni się przenieść, bo gmina sprzedała miejsce po byłym targowisku. To słynna „dziura” przy kościele, gdzie miał powstać kwartał mieszkalno – usługowy. – Wyprowadzili nas w pośpiechu. Niektórzy już nigdy nie otworzyli działalności na nowym miejscu. Tymczasem w starym od lat nic się nie dzieje. Teraz znów pojawia się pomysł kolejnej przeprowadzki na plac Lipowy. To chybiony pomysł – mówią kupcy, dodając, że przed laty wyłożyli duże pieniądze na przeniesienie kiosków lub zakup nowych. Dziś jak twierdzą słoną płacą za grunt lub dzierżawę drewnianych stoisk.

Zmienić zasady płatności!

– Zostawmy targ tu gdzie jest, bo nadaje temu miejscu swoistego kolorytu. Wielu turystów odwiedza nasz rynek, są zafascynowani. Zresztą na całym świecie, w centrach miast spotyka się takie targi, na których można kupić lokalne produkty czy rękodzieło. Jeśli zlikwidujemy targowisko koło ratusza, ta część miasta będzie wymarła. Kupujący przeniosą się do marketów, nikt poza pójściem w niedzielę na mszę nie będzie zapuszczał się w te okolice – mówią kupcy, którzy w minioną środę spotkali z burmistrzem.

Więcej czytaj w najbliższym numerze Pulsu Miasta, który już w sobotę 27 maja od rana w wybranych punktach.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.