środa, 22 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / „Zapatrzenie, zamyślenie”. Wernisaż w Muzeum Galerii „Brama”

„Zapatrzenie, zamyślenie”. Wernisaż w Muzeum Galerii „Brama”

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy plastycznej pt. „Zapatrzenie, zamyślenie” Renaty Teresy Korek, który odbędzie się 25 maja (czwartek) o godzinie 17:00 w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach.

Renata Teresa Korek jest z wykształcenia pedagogiem i kulturoznawcą. W 2012 r. ukazała się jej debiutancka książka poetycka pt. „Jechałam aleją światła”, a w 2016 r. kolejny tom poezji „Kobieta, która chce być mną”. Autorka publikacji naukowych, m.in. o mniejszościach narodowych i etnicznych na Pomorzu Zachodnim. Bohaterka reportaży radiowych i telewizyjnych. Od 20 lat jest dyrektorem Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury i pomysłodawczynią wielu uznanych wydarzeń kulturalnych. Twórczyni Muzeum Pałacowego. „Pędzel i pióro” to dwie domeny jej działań artystycznych. Od zawsze fascynowała ją grafika, a za pomocą wierszy „malowała” otaczającą ją rzeczywistość. Wystawa plastyczna „Zapatrzenie, zamyślenie” jest jakby reportażem z życia autorki. To jest to, co działo się w jej życiu smutnego, dobrego i złego. Rysunki były tworzone kredką świecową, pastelami, akrylem, tuszem, farbą plakatową i akwarelową. To są krótkie chwile, które Renata Teresa Korek chciała uwiecznić na płótnie i papierze.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.