środa, 22 Styczeń 2020
Home / BROJCE / S6 w budowie. „Drogą tą powinniśmy pojechać w 2019 roku”

S6 w budowie. „Drogą tą powinniśmy pojechać w 2019 roku”

Uroczystość wbicia łopaty pod budowę odcinka Goleniów- Koszalin na drodze S6 obyła się dziś (22 maja) pod Żółwią Błocią, na węźle Goleniów-lotnisko.

Rozpoczęła się zasadnicza część robót budowlanych na wszystkich sześciu odcinkach drogi S6 od Goleniowa do Koszalina o łącznej długości 120 km. Drogą tą powinniśmy pojechać w 2019 roku. Od wiosny ubiegłego roku budowana jest również obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu S6, tak więc łączna długość budowanej w regionie S6 to 140 km. Budowany odcinek drogi ekspresowej S6 będzie stanowił połączenie Koszalina – drugiego co do wielkości miasta w województwie ze Szczecinem – stolicą regionu. Droga ta poprzez drogę S3 również znacząco poprawi skomunikowanie zachodniopomorskiego pasa nadmorskiego z południem Polski. Inwestycja rozpoczyna się od węzła Goleniów Północ łączącego S6 z drogą S3, dalej nowa trasa będzie biegła w zbliżeniu do istniejącej drogi krajowej, aby w rejonie miejscowości Wicimice odejść od obecnego przebiegu DK nr 6. Nowym przebiegiem droga będzie prowadziła w kierunku Kołobrzegu i dalej Koszalina, gdzie połączy się z również budowaną obwodnicą tego miasta. Droga będzie miała dwie jezdnia po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Łącznie na trasie drogi ekspresowej S6 Goleniów – Koszalin powstanie 11 węzłów drogowych, 111 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady i przejścia dla zwierząt), 6 (3 pary) Miejsc Obsługi Podróżnych i 3 Obwody Utrzymania Drogi Ekspresowej.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.