środa, 22 Styczeń 2020
Home / GRYFICE / Próbowali zabić psa w parku! Teraz odpowiedzą przed sądem

Próbowali zabić psa w parku! Teraz odpowiedzą przed sądem

W piątek mundurowi zatrzymali 68 -letnią kobietę i 64 – letniego mężczyznę, którzy próbowali zabić psa w Parku Miejskim w Gryficach. Para usłyszała już zarzuty usiłowania zabicia psa. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

O całym zdarzeniu policję w Gryficach poinformowała dwójka młodych ludzi, którzy spacerowali w parku miejskim. Parę zaniepokoiło głośne skomlenie pasa dobiegające z zarośli. W związku z niepokojącymi odgłosami postanowili sprawdzić, co się stało. Gdy udali się w miejsce, z którego dobiegały odgłosy zwierzęcia, zauważyli jak starszy mężczyzna w obecności innej kobiety bije małego psa kijem, po czym ujęli 68 – letnią kobietę i 64 letniego mężczyznę. Mundurowi, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce dokonali zatrzymania 68 – latki i 64 – latka, a psa rasy kundel przekazali lekarzowi weterynarii. Starsi ludzie tj. mieszkańcy gminy Gryfice tłumaczyli się, że chcieli uśpić pieska w lecznicy weterynarii, ale się wstydzili, dlatego postanowili załatwić sprawę na własną rękę. Powód swojego zachowania usprawiedliwiali chęcią skrócenia psu cierpień związanych jak twierdzili z jego wiekiem. Jak się później okazało pies był bity narzędziem murarskim tj. kielnią i kijem, w wyniku odniesionych obrażeń zwierzę musiało zostać poddane zabiegom chirurgicznym. Zarówno 68 – letnia właścicielka psa, jak i jej 64 – letni krewny usłyszeli już zarzuty usiłowania zabicia psa i przyznali się do zarzucanych im czynów oraz poddali się dobrowolnie karze zaproponowanej przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gryficach, tj jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.