piątek, 24 Styczeń 2020
Home / REGION / Targi Edukacji i Pracy w Trzebiatowie okazją do przedstawienia bogatej oferty

Targi Edukacji i Pracy w Trzebiatowie okazją do przedstawienia bogatej oferty

Już po raz 8. w Trzebiatowie odbyły się Targi Edukacji i Pracy organizowane przez Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie – Młodzieżowe Centrum Kariery w Trzebiatowie. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Wykorzystaj swoją szansę”.

Spotkania w Trzebiatowie są okazją do przedstawienia oferty szkół średnich, wyższych, a także zakładów pracy, dlatego też w Targach, które odbyły się tuż przed Pałacem nad Młynówką byli obecni nie tylko uczniowie, którzy w tym okresie podejmują decyzję związane z kontynuacją edukacji,  ale również osoby starsze poszukujące ciekawych ofert pracy. Oficjalnego otwarcia Targów dokonali: Joanna Głogowska, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy w Szczecinie, Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa oraz Renata Teresa Korek, dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Głównym celem organizacji Targów było przedstawienie usług edukacyjnych, szkoleniowych i doradczych, prezentacja wybranych zawodów oraz stworzenie płaszczyzny komunikacji pomiędzy szukającymi pracy a pracodawcami. – Dzisiaj gościmy ponad dwudziestu wystawców. Mam nadzieję, że młodzież odnajdzie coś dla siebie, ciekawe oferty edukacyjne, a także pracy – powiedziała w czasie otwarcia Targów Joanna Głogowska. – Najpóźniej do roku 2019 w naszej gminie powstanie dużo nowych miejsc pracy w branży turystycznej. Wszyscy, którzy chcą inwestować mówią o zapotrzebowaniu wykfalifikowanej kadry. Dlatego zwracam się zarówno do uczniów jaki przedstawicieli szkół abyście zwrócili uwagę właśnie w tym kierunku, który z roku na rok rozwija się w naszym regionie – podkreślił Józef Domański.

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.