poniedziałek, 18 Czerwiec 2018
Home / HISTORIA / Rocznica koronacji cudownego obrazu w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie

Rocznica koronacji cudownego obrazu w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie

W sobotę 20 maja, w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie odbędą się uroczystości związane z XI rocznicą koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej. Mszy Świętej przewodniczył będzie metropolita arcybiskup ks. Andrzej Dzięga.

20 maja o godzinie 11:00, metropolita szczecińsko – kamieński Jego Ekscelencja ks. Andrzej Dzięga w Xi rocznice koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej – Pani Trzebiatowa dokona historycznego aktu konsekracji nowego ołtarza i rekonsekracji świątyni pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Podobna uroczystość miała miejsce w tej świątyni zaraz po jej wybudowaniu – jeszcze w średniowieczu. Świadkami tego świętego i historycznego wydarzenia będą również uczestnicy diecezjalnej pielgrzymki rodzin, Róże Żywego Różańca, które przybędą na rejonowe spotkanie oraz dzieci, które wraz ze swoimi rodzinami będą przeżywały rocznice Pierwszej Komunii Świętej.

Wizerunek Dzieciątka Jezus oraz Matki Bożej ukoronowany został w 2006r. Uroczystości koronacyjne odbyły się na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie. Korony biskupie – dar mieszkańców Trzebiatowa nałożył ówczesny Nuncjusz Apostolski Abp Józef Kowalczyk, który słowami „Wierzę, że tą dokonaną koronacją raduje się z nieba Sługa Boży Jan Paweł II” podsumował uroczystości koronacyjne obrazu Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Po koronacji Arcybiskup Szczecińsko – Kamieński Zygmunt Kamiński zawierzył macierzyńskiej opiece Maryi całą diecezje, a szczególnie tych, którzy są bez pracy, którzy znajdują się w obliczu bezrobocia, wszystkich, którzy przeżywają uczucie lęku przed przyszłością spowodowana brakiem mieszkania, bezradnością i opuszczeniem, a także wszystkich chorych i cierpiących.

Sprawdź także

Dzień Matki, Muttertag, Mother’s Day. Wymiana uczniowska w Mrzeżynie

Dzień Matki-to święto obchodzone jest na całym świecie, nie w każdym jednak kraju wypada tego …

4 komentarze

  1. Biblia: „Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył” (Wyj 20,4-5).
    Słownik języka polskiego: bałwochwalstwo-oddawanie czci boskiej idolom, czyli wyobrażeniom bóstw
    Resztę niech sobie każdy sam dopowie….

  2. Twoja wiedza religijna jest z czasów z przed naszej ery czyli przed narodzeniem Jezusa Chrystusa.

    • Rozumiem, że Pismo Święte (Stary Testament – Księga Wyjścia), jest dla pani katoliczki nieważna, ponieważ pochodzi z czasów przed narodzeniem Chrystusa? Po prostu pogratulować. Tylko tak się zastanawiam czego? Pocieszę pani i i anonima, że pismo święte przeżyło tysiące lat i nie tacy jak wy mówili nie raz o nim, że jest ono nieważne, stare, nieaktualne itp. a nawet próbowali je niszczyć (włącznie z kościołem) a ono mimo wszystko przetrwało. Przetrwa ono również i was i tych co dzisiaj sobie robią dla doraźnych korzyści fałszywych bożków z obrazów i posągów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.