piątek, 20 Kwiecień 2018
Home / POWIAT / Potrącona na ulicy Daszyńskiego 23 – letnia kobieta w szpitalu

Potrącona na ulicy Daszyńskiego 23 – letnia kobieta w szpitalu

Do zdarzenia doszło przed południem na wjeździe w ulicę Daszyńskiego. Kierujący Volkswagenem Transporterem potrącił 23 – letnią mieszkankę Trzebiatowa, która przechodziła przez ulicę. Pierwszej pomocy, zanim przyjechała załoga Pogotowia Ratunkowego, udzielił kobiecie Marian Sobczak, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebiatowie.

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło przed południem w centrum Trzebiatowa. Jadący od strony ulicy Kościuszki Volkswagen uderzył w idącą przez ulicę Daszyńskiego kobietę. – 23 – latka uskarżała się na ból w okolicy brzucha, doznała też urazu kolana. – Nie wiemy, czy to coś poważnego, choć mówi, że boli ją brzuch. Dopiero dotarłem na miejsce – tłumaczył Gryfickiemu.info chłopak potrąconej.

Na miejscu jako pierwszy zjawił się Marian Sobczak, naczelnik  OSP w Trzebiatowie. To on udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie do czasu przyjazdu pogotowia. Jak mówią świadkowie, 23 – latka znajdowała się na środku jezdni, gdy nadjechał Volkswagen. Nieoficjalnie mówi się, że kierowcę mogło oślepić słońce i nie zauważył kobiety.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Pewne zwycięstwo Intremarche Regi Trzebiatów

Było to kolejne pewne zwycięstwo zespołu z Trzebiatowa. Obok awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski cieszy …

28 komentarzy

 1. Wjazd z Kościuszki na Daszyńskiego powinien być zamknięty . Na tę ulicę należy zajeżdżać z ul. Zajazdowej. Jeśli to nie nastąpi śmiem twierdzić ,że nie był to ostatni wypadek w tym miejscu. Mający zielone światło , jadący z Kościuszki walą na wprost, nie zważając na pieszych przechodzących po pasach przez ulicę , natomiast piesi przez to przejście przechodzą jak ćmy , będąc przekonanymi ,że idą cały czas po chodniku . Jak dobrze pamiętam jest to w tym miejscu drugi taki wypadek . Zakaz wjazdu w ul. Daszyńskiego od strony Kościuszki rozwiązałby ten problem .

  • Dziękuje Panu bo wypowiedział Pan dosłownie moje słowa .Znając naszą „POLSKĘ” to kierowca busa jest bandytą a nim jest twórca świateł w tym miejscu.BROŃMY kierowce jak możemy choć poszkodowanej współczuje.Gdy nie znał bym bo mieszkam tu to przejeżdżał bym jak na zielonym. Ko projektuje sygnalizacje świetlną 3/4 .trzech ma czwarty nie. Proszę turystę a mamy ich dużo jak Pan pisze walił by na wprost bo ma zielone ,a tam zonk albo ćmy bo ja też myślę idąc że wszyscy jadą w prawo lub w lewo albo chce tak myśleć bo znam że na wprost to rzadkość. kierowca zawodowy.

 2. A gdzie informacja, że było to przejście dla pieszych? Kierowcy zawsze tłumacza się oślepieniem albo innymi głupotami. To jest nie możliwe, żeby nie zauważył dziewczyny na samym środku pasów. Dodajmy, że jechał z ogromna prędkością.

 3. Gdy dla jadących ul. Kościuszki jest zielone światło to w tym momencie dla pieszych na ul. Daszyńskiego powinno być światło czerwone, którego nie ma…

 4. Na tej drodze kierowcy w ogóle nie uważają ! Wyjeżdżają z ulicy Kościuszki i nie zwracają uwagi na pieszych . Nie raz byłam świadkiem tego jak w ostatnim momencie kierowca zdążył się zatrzymać i nie ma co zganiać na słońce , bo to nie uwaga kierowcy ! Jeżdżą i nie patrzą taka prawda. Tam jest szkoła prze pasy przechodzą również dzieci . Ruchem powinien zarządzać policjant . Przynajmniej od godziny 7,30 do 16. Taka jest prawda . Przykre jest to ze ludzie spiesza się wszędzie i nie zwracają uwagi na to co ważne .

  • były mieszkaniec cebulandi

   hahhahahahah dawno tak się nie uśmiałem…od 7:30 do 16 a może najlepiej całą dobę hahahhahaahahah

  • Emi kierowcy myślą że przy Daszyńskiego piesi mają czerwone to nie trudno zrozumieć nie trzeba ręcznie kierować ruchem tylko odpowiedzialnych za tą sygnalizacje i skrzyżowanie wywieść na sybir jak dawniej bywało . Tu mieliśmy pare lat wstecz trzy szkoły ,wodna,daszyńskiego i kościół jacyś mędrcy zrobili wprowadzili wtedy ulice jednokierunkowe .NIC złego poza tym że pod każdą z trzech szkół gimbus nie miał możliwości zabrana dzieci bez przechodzenia przez ulice.DOBRE.

 5. Zgadzam sie z Utracjuszem , tam powinien być zakaz wjazdu ! Panie burmistrzu, do roboty !

 6. Milicjant w stanie wskazującym na spo.....

  Widząc zielone światło, już z ul .Kościuszki podkręcają tempo ,aby zdążyć przejechać przez to skrzyżowanie , piesi zaś nie ułatwiają sprawy, wkraczając pewnie na przejście , a przecież wkraczają na jezdnię ,

 7. To chyba jedyne skrzyżowanie o ruchu kierowanym sygnalizacją świetlną, jakie widziałem, żeby jedna strona nie miała swojego sygnalizatora. Jeśli jadący od strony ulicy Kościuszki ma zielone światło,to powinien ewentualnie przy skręcie w drogę poprzeczną sprawdzić czy piesi na tamtych przejściach nie mają zielonego i jeśli je mają,to ustąpić im pierwszeństwa. Jeśli jedzie na wprost, to ma pierwszeństwo. Trzeba poprawić organizację ruchu w tym miejscu, a zarządca tej drogi, obu uczestnikom powinien wypłacić odszkodowanie.

 8. TAM POWINIEN BYĆ ZAKAZ WJAZDU !!! Koś powinien o tym pomyśleć , instalując światła na tym skrzyżowaniu .

 9. Tylko anonimowy idiota , może nazwać durniem istotę ludzką . Popełnił błąd i poniesie konsekwencje. Pewnie zaboli ,nie może to być jednak powodem aby jakiś CYMBAŁ nazywał tego człowieka idiotą ,nawet jeśli sam nie ma wszystkich klepek .

 10. Głos z tamtej strony

  Na tym przejściu , przechodnie ocierają się o śmierć .Należy tam postawić kostuchę z kosą , może będzie przestrogą dla kierowców ,ale również dla pieszych .

  • To Ty sasanka jestes idioto nie wypowiadaj sie w sprawach na których sie nie znasz.Pieszy popełnił błąd bo nie zachował ograniczonego zaufania prawo o ruchu drogowym to reguluje.

 11. Rympałko Ignacy

  W obrębie tego skrzyżowania parkują jeszcze samochody , innych skrzyżowań też . Jeśli w Trzebiatowie istnieje Straż Miejska , to mam pytanie ,co ona do cholery robi ?

 12. Burmistrz musi tu zdać egzamin z logiki i to jak najprędzej puki nikt nie zginął .

 13. Zamiast wypisywać głupoty zachęcam do lektury kodeksu drogowego

  Prawo o ruchu drogowym

  Art. 3. 1. Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.
  Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
  Art. 19. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

  Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

 14. Do następnego zdażenia

  Jak zwał , tak zwał a na ch…… on tam stał ,tak można powiedzieć , komentując laika .Kierowanie ruchem powinno być tak skonstruowane , by chronić wszystkich użytkowników ruchu , w tym pieszych ,nie znających przepisów o ruchu drogowym .Na tym skrzyżowaniu nie jest dostatecznie chroniony , ani pieszy ani zmotoryzowany uczestnik ruchu . Kula którą słyszysz zazwyczaj nie zabija , zabija ta druga .

 15. Zamiast pod pałacem , niech policjant rozłoży stolik przy tym skrzyżowaniu i uczy zainteresowanych zasad ruchu , decydentów zaś logicznego myślenia .

 16. Wszystkim mądralom zalecam obserwację ruchu na tym skrzyżowaniu , przynajmniej przez godzinę .

 17. To ty EUGENIUSZ nie pieprz głupot!!! Są świadkowie !!! Dziewczyna przechodziła tak jak powinna! Samochód przyspieszył w ostatniej chwili żeby zdążyć przejechać, sprawdzając tylko prawa i lewa stronę jezdni! A na wprost jest przejście dla pieszych !!!

 18. ANNA Wszędobylska Trzebiatowska

  Tragedia może się wydarzyć na ul Sienkiewicza !!!!!!! Często przejeżdżam przez tę ulicę i widzę dzieci w wieku około 2 lat , bawiące się bez żadnej opieki ze strony dorosłych .Na drodze leżą porzucone zabawki i inne sprzęty od zabaw .Byłam zszokowana ,jakiś wyrostek zatrzymywał samochody .Czy opieka społeczna wie o tym fakcie ? A policja tego nie widzi ? Gdzie patrole piesze Policji Polskiej ? Tam tragedia wisi na włosku ! Jeśli policja nie ma butów ,złóżmy się na buty ,miasto musi być patrolowane . Jeśli rodzice nie zdają egzaminu ,powinno interweniować państwo, a widać , że właściwe instytucje są martwe !

 19. O mało nie wybiła mi jakaś baba parasolem dziś oka . Było to przed dawnym sklepem ,dziś przychodnią . Na chodniku przed przychodnią parkują ciężarówki i przez to chodnik jest zwężony . Ja miałam parasol i ona , cud że nie utraciłam oka .Czy ta ciężarówka dowozi lekarstwa , że ciągle tam stoi ? Widać na chodnikach Trzebiatowa samochody mają większe prawa niż piesi .Niech burmistrz będzie uprzejmy tam interweniować .

 20. Sasanka i bracia

  Mendą jest ten , co pierwszy obraził . Jeśli riposta zabolała , to się cieszę . Idiotów bazgrzących , ubliżających przy tym innym nie brakuje .Tak cię świński dupku oceniam .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.