czwartek, 23 Listopad 2017
Home / GRYFICE / Nowy funkcjonariusz w gryfickiej policji

Nowy funkcjonariusz w gryfickiej policji

Fado – tak wabi się nowy pies patrolowo – tropiący, który po 5 miesięcznym szkoleniu w Zakładzie Kynologi Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach trafił do Gryfic. Na co dzień będzie pełnił służbę ze swoim przewodnikiem i służył mieszkańcom powiatu.

Przewodnikiem psa został st. post. Sebastian Gaj z KPP w Gryficach. Policjant razem ze swoim pupilem przeszedł 5 miesięczne szkolenie, podczas którego nabył niezbędną wiedzę w zakresie tresury i pielęgnacji psa. Przewodnik i jego podopieczny ćwiczyli również elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika i pościgi. Fado jest dwuletnim psem patrolowo – tropiącym, rasy owczarek niemiecki długowłosy, wyszkolonym do działań bez kagańca. Jego specjalnością jest m.in. tropienie śladów ludzkich, przeszukania terenu i pomieszczeń. Zakup psa możliwy był dzięki środkom finansowym uzyskanym od Gminy Gryfice. Na co dzień pies wraz z swoim opiekunem będzie pełnił służbę na terenie powiatu i strzegł bezpieczeństw jego mieszkańców.

Sprawdź także

Żołnierz 3 Batalionu Zmechanizowanego z Trzebiatowa zatrzymał pijanego kierowcę!

Starszy Kapral Radosław Wojda z 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie wchodzącego w skład …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.