niedziela, 23 Luty 2020
Home / HISTORIA / Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej okazją do uczczenia 740 rocznicy nadania Praw Miejskich

Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej okazją do uczczenia 740 rocznicy nadania Praw Miejskich

Blisko 200 zawodników w 25 drużynach udział wzięło w 18. odsłonie Rajdu po Ziemi Trzebiatowskiej. Terenowa rywalizacja odbyła się w dniach 13 -14 maja, dzięki zaangażowaniu członków Koła PTTK „Baszta Kaszana” z Trzebiatowa.

– Już od 18. lat, zawsze na początku maja, spotykamy się aby poprzez rywalizację w terenie uczcić kolejną rocznicę nadania Praw Miejskich dla naszego miasta – Trzebiatowa – zaznaczyła Ewa Fudała, prezes Koła PTTK „Baszta Kaszana” z Trzebiatowa. – W tym roku, 6 maja, obchodziliśmy 740 rocznice i z tej okazji wspólnie chcieliśmy pamiętać o historii naszego regionu. Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w Rajdzie. Cieszymy się, że w tym roku są z nami również zawodnicy z Gościna – dodała. W tegorocznej edycji szczególny nacisk położony został na przekazanie wiedzy na temat wyjątkowego miejsca – Wzgórza Wyszków. Pierwszego dnia uczestnicy Rajdu musieli poradzić sobie w terenie, na trasie Sadlno – Chełm Gryficki – Trzebiatów, na której czekały punkty kontrole gdzie zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z historii regionu, ekologii oraz geografii. W niedzielę rywalizacja odbyła się w samym Trzebiatowie. Rajd po Ziemi Trzebiatowskiej odbył się dzięki zaangażowaniu członków Koła PTTK „Baszta Kaszana”, Urzędowi Miejskiemu w Trzebiatowie, oddziałowi PTTK w Międzyzdrojach oraz sponsorom.

foto – PTTK Baszta Kaszana

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.