wtorek, 17 Wrzesień 2019
Home / GRYFICE / Pierwsze emocje za nimi! Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego

Pierwsze emocje za nimi! Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego

Pierwsze „koty za płoty”. Maturzyści z Powiatu Gryfickiego już po egzaminie  z języka ojczystego. Dla jednych dość prostym. Inni mieli mieszane uczucia. – Pisałam oczywiście rozprawkę, bo do wyboru była jeszcze analiza wiersza. Mimo to, wcale nie było łatwo – tłumaczy Patrycja Leśniewska, tegoroczna maturzystka z „Herberta”.

Punktualnie o godzinie 9.00 cała maturalna Polska zasiadła do egzaminu z języka polskiego. Uczniowie mieli m.in. napisać „Praca – pasja czy obowiązek” na podstawie fragmentu tekstu „”Ziemia, planeta ludzi” Anthony’ego de Saint-Exupéry lub też analizę wiersza Kazimierza Wyrzyńskiego „Słyszę czas”. – Oczywiście wybrałem rozprawkę. Była dość łatwa, tak jak sam egzamin – mówi Piotr Kareuls, uczeń ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. – Oprócz rozprawki, trzeba było odpowiedzieć na pytania do tekstów źródłowych. Ogólnie jestem zadowolony, bardziej stresuje się przed matematyką – dodaje Piotr, a wtórują mu koledzy ze szkoły, których spotkaliśmy chwilę po skończonym egzaminie. – Ogólnie trochę byliśmy zaskoczeni, wcale nie było tak łatwo – mówią Matusz Jaworski i Ewa Gągolewska.

W drugiej części, piszący egzamin dojrzałości musieli odpowiedzieć na pytania do trzech tekstów źródłowych: do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, tekstu o Henryku Sienkiewiczu, który należało streścić oraz do oraz do „Milczenia” o zanikaniu języków.

O godzinie 14.00 rozpoczął się kolejny egzamin z języka polskiego. Tym razem na poziomie rozszerzonym.

Gryfickie.info

 

 

 

Sprawdź także

Nabór rozpoczęty – Red Swing Low zaprasza do wzięcia udziału w wielkiej przygodzie

Gryficka Orkiestra Red Swing Low zaprasza do wzięcia udziału w przygodzie, która może okazać się …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.