Home / GRYFICE / Pierwsze emocje za nimi! Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego

Pierwsze emocje za nimi! Maturzyści napisali egzamin z języka polskiego

Pierwsze „koty za płoty”. Maturzyści z Powiatu Gryfickiego już po egzaminie  z języka ojczystego. Dla jednych dość prostym. Inni mieli mieszane uczucia. – Pisałam oczywiście rozprawkę, bo do wyboru była jeszcze analiza wiersza. Mimo to, wcale nie było łatwo – tłumaczy Patrycja Leśniewska, tegoroczna maturzystka z „Herberta”.

Punktualnie o godzinie 9.00 cała maturalna Polska zasiadła do egzaminu z języka polskiego. Uczniowie mieli m.in. napisać „Praca – pasja czy obowiązek” na podstawie fragmentu tekstu „”Ziemia, planeta ludzi” Anthony’ego de Saint-Exupéry lub też analizę wiersza Kazimierza Wyrzyńskiego „Słyszę czas”. – Oczywiście wybrałem rozprawkę. Była dość łatwa, tak jak sam egzamin – mówi Piotr Kareuls, uczeń ZSP im. Zbigniewa Herberta w Trzebiatowie. – Oprócz rozprawki, trzeba było odpowiedzieć na pytania do tekstów źródłowych. Ogólnie jestem zadowolony, bardziej stresuje się przed matematyką – dodaje Piotr, a wtórują mu koledzy ze szkoły, których spotkaliśmy chwilę po skończonym egzaminie. – Ogólnie trochę byliśmy zaskoczeni, wcale nie było tak łatwo – mówią Matusz Jaworski i Ewa Gągolewska.

W drugiej części, piszący egzamin dojrzałości musieli odpowiedzieć na pytania do trzech tekstów źródłowych: do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, tekstu o Henryku Sienkiewiczu, który należało streścić oraz do oraz do „Milczenia” o zanikaniu języków.

O godzinie 14.00 rozpoczął się kolejny egzamin z języka polskiego. Tym razem na poziomie rozszerzonym.

Gryfickie.info

 

 

 

Sprawdź także

Piknik Rodzinny w Trzebiatowie za nami. Zobacz zdjęcia

Na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie odbył się V Piknik Rodzinny – Bądź zdrowy i trzymaj …

7 komentarzy

 1. Wszystko fajnie ale Pan maturzysta mógłby wyjąć ręke z kieszeni

  • kazik Trzpis

   On chce być przewodniczącym rady powiatu. Ten obecny też jest takim gburem a na więcej to niestety są braki.

 2. Matura napisana to teraz szybciutko do pracy za granicę bo tu w Polsce niczego się nie dorobicie.

 3. A Ewa raczej Gągalska nie Gągolewska

 4. Niby dlaczego?. A ja młodym życzę wytrwałości i powodzenia w maturalnych bojach. Bądźcie zawsze sobą, idźcie za marzeniami!.

 5. ANNA KOWALSKA

  A TY JESTEŚ ANONIM– STRACHLIWY , NIE PODPISUJESZ SIĘ SWOIM NAZWISKIEM .MOŻE JEST ŚMIESZNE ALBO MAŁO WARTE ?

 6. Matura to bzdura ! Nie wierzycie ? Spytajcie się pewnego pana , co wymyślił metodę na wnuczka .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.