niedziela, 22 Kwiecień 2018
Home / GRYFICE / Międzynarodowe seminarium kenjutsu. Możesz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach!

Międzynarodowe seminarium kenjutsu. Możesz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach!

W dniach 28 do 30 kwietnia w hali sportowej Gryf Arena w Gryficach odbędzie się międzynarodowe seminarium szkoleniowe kenjutsu czyli sztuki szermierki mieczami japońskimi. Organizatorem spotkania jest Kołobrzeski Klub Aikido KAIGAN DOJO, zaś zajęcia prowadził będzie sensei Kimiyoshi Suzuki, XVII Wielki Mistrz szkoły Jikishin Kage Ryu Kenjutsu. Choć seminaria skierowane są przed wszystkim do  praktykujących kenjutsu  mają również charakter otwarty i mile widziane są osoby „z zewnątrz”, również bez żadnego doświadczenia.  Treningi są bezpłatne. A to wszystko dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Gryficach.

Mistrz Suzuki urodził się w roku 1934 i zajmuje się sztukami walki walki od wczesnego dzieciństwa. Praktykował judo, aikido oraz karate Goju Ryu. Jednak dzięki wpływowi swojego dziadka, jednego z ostatnich samurajów, najbliższym jego sercu zawsze było kenjutsu. Po śmierci dziadka został kolejnym, XVII Wielkim Mistrzem tej szkoły kenjutsu i postanowił poświęcić się propagowaniu tej sztuki walki. Z biegiem lat zyskiwał coraz większą sławę jako nauczyciel i mistrz. Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu stał się rozpoznawalną i szanowaną osobą w świecie japońskich sztuk walki. Od wielu lat, z przyczyn rodzinnych, mieszka w Pécs na Węgrzech, gdzie posiada własne dojo zwane Shinbukan.

Jikishin Kage Ryu Kenjutsu Makita-ha pojawiło się w Polsce w roku 2009, dzięki spotkaniu sensei Helge Weiselowski 1 dan JSKR (ucznia sensei Suzuki) i sensei Lecha Misiarka 4 dan aikido aikikai, instruktora Kołobrzeskiego Klubu Aikido. W roku 2010, podczas pierwszej wizyty sensei Suzuki w Polsce, nawiązała się współpraca z toruńskim klubem aikido Obuaki Dojo, mająca na celu promowanie tego stylu kenjutsu w Polsce. Od tamtego czasu organizowane są cykliczne spotkania treningowe w Polsce i w Niemczech oraz wyjazdy szkoleniowe na Węgry. Tegoroczna wizyta sensei Kimiyoshi Suzuki w Polsce jest już piątą z kolei.

Harmonogram zajęć przedstawia się następująco:

28.04 piątek
19.00 – 20.30

Sobota, 29.04.2017
9.00 – 11.30
14.30 – 17.00

Niedziela, 30.04.2017
10.00 – 12.00

Imprezą towarzyszącą Seminarium będzie wystawa sztuki japońskiej, która zorganizowana będzie dzięki uprzejmości miłośnika Japonii, sensei Romana Widawskiego 4 dan aikido, który udostępnił część swoich zbiorów. Wystawa będzie miała swoje miejsce w Galerii Brama w Gryficach, a jej otwarcie nastąpi w sobotę, 29 kwietnia, o godzinie 12.00.

Sprawdź także

Ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował kampanię informacyjną, która ostrzega starsze osoby przed nieuczciwymi praktykami …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.