poniedziałek, 18 Czerwiec 2018
Home / TRZEBIATÓW / „Pola Nadziei”. Młodzi ludzie kwestowali na rzecz hospicjum

„Pola Nadziei”. Młodzi ludzie kwestowali na rzecz hospicjum

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie biorą udział w międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”. Do tegorocznej akcji dołączyli ich młodsi koledzy i koleżanki z Publicznego Przedszkola w Trzebiatowie. W październiku wspólnie posadzili żonkile, aby na wiosnę stały się one symbolem nadziei.

„Pola Nadziei”,to kampania o wymiarze międzynarodowym, która została zapoczątkowana przez Fundację Marie Curie Cancer Care w Szkocji. Każdego roku, około 4 października, tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile (pod szpitalami, urzędami, szkołami) na znak solidarności z osobami cierpiącymi na chorobę nowotworową. Wiosną, po ich zakwitnięciu, rozpoczyna się kampania mająca na celu zebranie funduszy na prowadzenie opieki hospicyjnej. W podziękowaniu za datek dla hospicjum, darczyńcy otrzymują kwiat żonkila – symbol nadziei. Uczniowie trzebiatowskiego „Herberta” już po raz trzeci wzięli udział w akcji na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. W obecnej edycji do współpracy zaproszeni zostali przedszkolacy, którzy w październiku wspólnie posadzili cebulki żonkili, aby na wiosnę za symboliczną złotówkę rozdawać je mieszkańcom Trzebiatowa.

Sprawdź także

Dzień Matki, Muttertag, Mother’s Day. Wymiana uczniowska w Mrzeżynie

Dzień Matki-to święto obchodzone jest na całym świecie, nie w każdym jednak kraju wypada tego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.