poniedziałek, 23 Październik 2017
Home / TRZEBIATÓW / „Pola Nadziei”. Młodzi ludzie kwestowali na rzecz hospicjum

„Pola Nadziei”. Młodzi ludzie kwestowali na rzecz hospicjum

Już po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie biorą udział w międzynarodowej akcji „Pola Nadziei”. Do tegorocznej akcji dołączyli ich młodsi koledzy i koleżanki z Publicznego Przedszkola w Trzebiatowie. W październiku wspólnie posadzili żonkile, aby na wiosnę stały się one symbolem nadziei.

„Pola Nadziei”,to kampania o wymiarze międzynarodowym, która została zapoczątkowana przez Fundację Marie Curie Cancer Care w Szkocji. Każdego roku, około 4 października, tysiące ludzi na całym świecie sadzi żonkile (pod szpitalami, urzędami, szkołami) na znak solidarności z osobami cierpiącymi na chorobę nowotworową. Wiosną, po ich zakwitnięciu, rozpoczyna się kampania mająca na celu zebranie funduszy na prowadzenie opieki hospicyjnej. W podziękowaniu za datek dla hospicjum, darczyńcy otrzymują kwiat żonkila – symbol nadziei. Uczniowie trzebiatowskiego „Herberta” już po raz trzeci wzięli udział w akcji na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. W obecnej edycji do współpracy zaproszeni zostali przedszkolacy, którzy w październiku wspólnie posadzili cebulki żonkili, aby na wiosnę za symboliczną złotówkę rozdawać je mieszkańcom Trzebiatowa.

Sprawdź także

Motocykliści oddali krew. Jesienna edycja Motoserca za nami

31 honorowych dawców wspomogło kolejną edycję zbiórki krwi zorganizowaną przez Trzebiatowski Gang Motocyklowy. –  Jest …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.