poniedziałek, 18 Czerwiec 2018
Home / POWIAT / Wbili łopaty na terenie budowy!

Wbili łopaty na terenie budowy!

Rusza wielomilionowy projekt związany z rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Trzebiatowie. Przed tygodniem na terenie budowy wbito symboliczne łopaty. Spotkaniu towarzyszyła konferencja informacyjno – promocyjna, w trakcie której przedstawiciele inwestora  Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EKOWODROL  Sp. z o.o. zaprezentowali poszczególne etapy przedsięwzięcia.

Inwestycja Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie będzie realizowana przy wsparciu finansowym z NFOŚiGW w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (85% dofinansowania). W lutym przedstawiciele spółki oraz wykonawcy podpisali umowę na realizację inwestycji. Projekt zakłada przebudowę i modernizację mechaniczno-biologicznej komunalnej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Chełmie Gryfickim.

Obecnie oczyszczalnia ścieków poza sezonem pracuje na 85% swoich możliwości. Problem zaczyna się w wakacje, gdy do nadmorskich miejscowości przyjeżdża fala – To jedna kwestia. Od kilku lat także obserwujemy wzrost ilości ścieków z sektora przemysłu i sektora usługowego – tłumaczy Grzegorz Jelonek, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sp. z.o.o. – Ma to związek  z planami rozwojowymi podmiotów zlokalizowanych na terenie gminy Trzebiatów. W Mrzeżynie pod koniec roku ruszy budowa hotelu czterogwiazdkowego, w Rogowie planuje się budowę apartamentowców. Te wszystkie przesłanki postawiły nas w w obliczu wyzwania, jakim jest konieczność modernizacji oraz rozbudowy – dodaje prezes Grzegorz Jelonek.

 Projekt przewiduje m.in. także budowę nowej komory osadu i wymianę urządzeń w istniejącej komorze a także  tzw. komorze rozdziału. Zmodernizowane zostaną również istniejące międzyobiektowe sieci, zaplanowano także budowę nowych. – Zastosowane nowe techniki i technologie oczyszczania pozwolą na  maksymalne wykorzystanie istniejącej infrastruktury oczyszczalni oraz efektywne zmiany w całym obiekcie – wyjaśnia prezes ZWIK.

Gryfickie.info/Puls Miasta

 

Sprawdź także

Fotowoltaika w pigułce, produkuj darmowy prąd ze słońca

Kilkaset osób w naszym regionie skorzystało już z oferty firmy piTERN, instalacje fotowoltaiczne coraz częściej …

15 komentarzy

 1. SODOMA I GOMORA

  I co oczyszczalnia nadal będzie zasmradzać pół Trzebiatowa ???

  • Nie, zamiast tego wrócimy do średniowiecza, zlikwidujemy oczyszczalnię, a ścieki będą płynęły rynsztokami wprost do Regi. Wtedy będzie „pachniało” niczym w Sodomie i Gomorze i tacy trole będą zadowoleni.

 2. REFORMY BABCI BRONI

  Oczyszczalnia Trzebiatowska — smród Wszechobecny !

 3. Jak tylko wbili łopaty ,bardziej zdaje się zaśmierdziało po drugiej stronie rzeki

 4. Te łopaty pozostawić panom , tak na wszelki wypadek .

 5. A przez chwilę pomyślałem, że dół koło kościoła władze gminy zasypują żeby w mieście było normalnie.

 6. mieszkaniec wsi

  Jakie są plany skanalizowania wsi w gm. Trzebiatów, w których nie ma takiej sieci czy oczyszczalni. Czy są plany, terminy, itd. ?

 7. Sodoma i Gomora i reformy babci Broni

  Można wysłać gówno , w tym i moje w kosmos lecz potrzeba w pierwszej kolejności pokonać przyciąganie ziemskie , jeśli się nie uda , coś może spaść z góry na niektóre głowy. A może i powinno ! Zawsze durne można podobnym wytłumaczyć . Kto z was panowie radni przebywał na Białobokach podczas mieszania tego gówna ? Jeśli wszystko jest takie naturalne ,radzę się tam przeprowadzić .Co do troli … radzę powściągliwość — tak po przyjacielsku , jak trol trolce .

 8. Bardzo zdolny to musiał być lokalny polityk , który umiejscowił oczyszczalnię w tym konkretnym miejscu , kiedy jest i było wiadome że, połowa ścieków będzie pompowana z Mrzeżyna do Trzebiatowa . To tak jak by ,prezerwatywę Panie Nowik ,nałożył ktoś na głowę zamiast na członka , delikwent by się udusił i do ciąży by nie doszło . Zawsze jak puszczam bąka ,zwracam uwagę na wiatry , tutaj tego zabrakło .

  • Bardzo „zdolny” to musiał być ten, kto pozwolił przekształcić działki rolne w Białobokach na budowlane i budować się tam ludziom, wiedząc, że niedaleko jest oczyszczalnia ścieków, która została wybudowana dużo wcześniej i dla całej gminy. Równie dobrze można sobie kupić niedrogą działkę i wybudować dom przy torach, a potem narzekać, że hałas nam przeszkadza. Przy tej okazji warto przypomnieć „adwokat diabła” że pomimo tego, że jak twierdzi zawsze zwraca uwagę na wiatry, zapomniał chyba o tym, że pomiędzy ludźmi, to jakby się nie odwracał, to pewną część ciała będzie miała zawsze z tyłu….

  • Decyzje o umiejscowieniu takich obiektów podejmuje się na dziesiątki lat. Dzisiaj łatwo się „mądrować”, ale gdzie żeś „mądralo” był jak 20 lat temu budowano Chełmie Gryfickim oczyszczalnię ścieków w miejsce starej, która była dużo bliżej miasta? Gdzie byłeś, kiedy gmina również 20 lat temu po wydaniu olbrzymich pieniędzy zarzuciła budowę oczyszczalni w Mrzeżynie? Miałeś (jeszcze) gumę na głowie i nie słyszałeś o tym?

 9. ROBERTO KĄDZIELA

  Jak ktoś poprawnie pisze , nie znaczy iż poprawnie myśli

 10. Niektóre gówienka śmierdzą bardziej niż inne , nie powinny więc trafiać razem ze wszystkimi do oczyszczalni Nie życzę sobie aby moje ,, dobro” było mieszane z gównami byłych I -szych sekretarzy . Nie przestrzeganie tego zwyczaju , skutkuje większym smrodem . Jak widać proletariat najbardziej łączy się poprzez odchody .

 11. Co to za firma daje takie robocze ciuchy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.