poniedziałek, 18 Czerwiec 2018
Home / TRZEBIATÓW / W trzebiatowskim Przedszkolu powstanie dodatkowy oddział

W trzebiatowskim Przedszkolu powstanie dodatkowy oddział

Nowy oddział przedszkolny dla 20. dzieci już po wakacjach 2017 r. zacznie działać w Publicznym Przedszkolu na ulicy Waryńskiego w Trzebiatowie. Projekt obejmuje adaptacje pomieszczeń w celu utworzenia sali edukacyjnej, łazienki i szatni, zakup mebli i wyposażenia oraz pomocy naukowo-dydaktycznych w tym zabawek. Ponadto, do kosztów kwalifikowanych zalicza się m.in. zatrudnienie 2. nauczycieli, opiekuna, kucharki, woźnej oraz pełne wyżywienie dla dzieci.

To kolejne dofinansowanie jakie gmina Trzebiatów otrzymała na utworzenie grupy przedszkolnej. 15 lutego ukazała się lista rankingowa projektów wybranych do dofinansowania w ramach działania  –  Upowszechnienie edukacji przedszkolnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach ogłoszonego konkursu projekt pod nazwą: „Wesołe przedszkolaki w Gminie Trzebiatów- etap II” został oceniony pozytywnie i wybrany do dofinansowania. Otrzymał on 110 punktów na 125 możliwych do otrzymania i zajął ósmą pozycję spośród 26, które znalazły się na liście rankingowej. Całkowity koszt projektu wynosi 586 762 zł., zaś wkład własny 88 824 zł., w tym wkład własny finansowy stanowi jedynie 48 000 zł.  Wysokość dofinansowania wynosi 497 938 zł. Okres realizacji od lipca 2017 do sierpnia 2018 r.

Sprawdź także

Dzień Matki, Muttertag, Mother’s Day. Wymiana uczniowska w Mrzeżynie

Dzień Matki-to święto obchodzone jest na całym świecie, nie w każdym jednak kraju wypada tego …

2 komentarze

  1. Jeśli mogę coś zaproponować to proszę rozważyć przebudowę i poszerzenie drogi dojazdowej do przedszkola z ul. Waryńskiego w kierunku ul. Przyłącznej w Trzebiatowie (zaplecze przedszkola). Podczas mijania się pojazdów naprawdę trzeba uważać aby nie doszło w tym miejscu do kolizji drogowej. Ponadto powinno się z przodu a szczególnie z tyłu przedszkola przy drodze zbudować chodniki oraz miejsca parkingowe dla aut tak aby ułatwić rodzicom przywóz i odbiór dzieci. Ruch w tym miejscu wg jest spory. A trzeba też uważać aby nie wjechać autem na poboczu drogi gruntowej w kamienie, które mają zapewne przeszkodzić w parkowaniu pojazdów przy ogrodzeniu znajdującej się naprzeciw przedszkola z tyłu nieruchomości. Proszę sprawdzić jak jest z tym ruchem pojazdów w tym miejscu.

  2. Najlepszy komentarz, to brak komentarza!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.