poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / TRZEBIATÓW / Zachodni falochron w Mrzeżynie zamknięty ze względu na zły stan techniczny oraz niebezpieczeństwo

Zachodni falochron w Mrzeżynie zamknięty ze względu na zły stan techniczny oraz niebezpieczeństwo

W miniony weekend ku zdziwieniu mieszkańców Mrzeżyna na zachodnim falochronie wejścia do portu, pojawiło się tajemnicze ogrodzenie. – Głowicowy odcinek falochronu w Mrzeżynie został przez nas ogrodzony ze względu na zły stan techniczny budowy oraz niebezpieczeństwo – czytamy w odpowiedzi Urzędu Morskiego w Szczecinie.

W minioną sobotę spacerujący w Porcie Morskim w Mrzeżynie napotkali na tajemnicze ogrodzenie. Jak informowali nas czytelnicy, została zablokowana droga do zielonej latarni, która znajduje się na zachodnim falochronie. Pomimo licznych prób skontaktowania się w sobotę z przedstawicielami Urzędu Morskiego w Szczecinie, którzy zarządzają wejściem do Portu Morskiego w Mrzeżynie, nikt nie odbierał stacjonarnych telefonów. Pytanie zadaliśmy za pomocą poczty elektronicznej.

– Głowicowy odcinek falochronu w Mrzeżynie został przez nas ogrodzony ze względu na zły stan techniczny budowy oraz niebezpieczeństwo związane z osiadaniem kamienia w tak zwanych  otworach zasypowych – otwory te są otwarte (taka jest konstrukcja falochronu), a wypełniający je narzut kamienny jest po ostatnim sztormie mocno obniżony i nieostrożny spacerowicz może wpaść do środka. Za jakiś czas pojawi się tam stosowna tablica informacyjna. Oba falochrony wymagają remontu – staramy się o środki na ten cel (ok. 25 mln zł), ale trudno dzisiaj mówić o konkretnym terminie wykonania prac – zaznacza Ewa Wieczorek, rzecznik Urzędu Morskiego w Szczecinie.

 


										
									

Sprawdź także

Sportowy „Dzień Dziecka” w Trzebiatowie

Burmistrz Trzebiatowa zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 27 maja na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.