poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / HISTORIA / Pojazd opancerzony na ulicach Trzebiatowa? Dzięki grupie „Nałęcz” to możliwe

Pojazd opancerzony na ulicach Trzebiatowa? Dzięki grupie „Nałęcz” to możliwe

Będzie to kolejny eksponat, który uatrakcyjni rekonstrukcje historyczne trzebiatowskiej grupy „Nałęcz”. Dzięki współpracy GRH Nałęcz oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie już za kilka dni powstanie pojazd opancerzony BA- 64.

– Dzięki wsparciu Piotra Dąbrowskiego, dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie oraz wykwalifikowanej kadry, już za kilka dni powstanie pojazd opancerzony BA- 64. Ten nasz będzie w wersji rozpoznawczej – zdradza Jerzy Nowak z grupy „Nałęcz”. – Jego obecność pozwoli nam w jeszcze większym stopniu podnieść widowiskowość rekonstrukcji. Jest to pojazd, którego używać będziemy w czasie rekonstrukcji z okresu II Wojny Światowej, rotacyjnie pojawiać się będzie w szeregach różnych armii – dodał. Dziewiczy przejazd BA 64 w Trzebiatowie odbędzie się 1 marca w czasie święta Żołnierzy Wyklętych, którego obchody w Trzebiatowie odbędą się w Parku Miejskim. – Według naszych założeń w tym dniu nie będzie jako takiej rekonstrukcji. Chcemy jednak przez cały dzień pokazywać jak w tamtych czasach żyli Żołnierze Wyklęci. Stworzymy obozowisko w Parku Miejskim, a dzięki temu pokażemy w jakich, mniej więcej warunkach, żyli Ci, którzy się nie poddali i żyli w lasach – podkreślił Jerzy Nowak.

– Pragniemy wspierać wyjątkowe inicjatywy, a ta prowadzona przez grupę Nałęcz taką niewątpliwie jest – zaznaczył Piotr Dąbrowski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Trzebiatowie. – Zajmujemy się spawaniem aluminium, bo właśnie z tego materiału zbudowane jest nadwozie tego pojazdu, a wiemy, że fachowców tego typu nie jest za wielu, dlatego postanowiliśmy pomóc. Nasi sprawcze, którzy tym zajmują się na co dzień podjęli się tego wyzwania z wielkim zapałem. Ufamy, że tego typu przedsięwzięć będzie dużo więcej – podkreślił Dąbrowski.

Sprawdź także

Sportowy „Dzień Dziecka” w Trzebiatowie

Burmistrz Trzebiatowa zaprasza na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 27 maja na …

8 komentarzy

  1. Dobry pojazd do patrolowania wschodniej granicy!

  2. Będzie se jeździł nim do pracy rano do Klubu.

  3. Będzie se nim jeździł do pracy rano do Klubu

  4. może Antoniemu zaoferować produkcję takich pojazdów , przeciż jest dobra zmiana .

  5. może Antoniemu zaoferować produkcję takich pojazdów , przeciż jest dobra zmiana .

  6. Podziwiam Państwa prace i zaangażowanie w budowie BA – 64.

  7. Panowie konstruktorzy !Proponuję rozważyć możliwość zamontowania śmigła i ZDZ stanie na nogi, W żadnym przypadku w pojeżdzie nie stosować rozwiązań myśli technicznej ZSRR bo to mało eleganckie a układ kierowniczy zdaje się na to wskazywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.