Home / POWIAT / Radne Helena Handor i Józefa Ziarno w społecznej komisji mieszkaniowej. Głosuj w naszej sondzie

Radne Helena Handor i Józefa Ziarno w społecznej komisji mieszkaniowej. Głosuj w naszej sondzie


Znamy nowy skład społecznej komisji mieszkaniowej. Mimo wątpliwości części radnych, radne Helena Handor i Józefa Ziarno weszły w jej skład. Co ciekawe rada utajniła głosowanie. Mieszkańcy nie dowiedzą się, jak głosowano. Czy państwa zdaniem to poprawna praktyka, by radny zasiadał w komisji, która z natury rzeczy powinna być nadzorowana przez radę?

Urszula Bindas, Katarzyna Pilch, Anna Kazan, Anna Jakubaszko, Joanna Mączyńska, Henryka Stachurska, Helena Handor, Józefa Ziarno, Edyta Szpringer, Iwona Frączek, Joanna Duzinkiewicz – to skład nowej komisji mieszkaniowej, który wybrali w trakcie czwartkowej sesji radni. Co ciekawe, głosowanie, mimo wniosku radnego Artura Arndta –  było tajne.

W skład komisji po raz kolejny weszła radna Helena Handor (w poprzedniej kadencji radna została odwołana z komisji przez Zdzisława Matusewicza) po raz pierwszy Józefa Ziarno. Wątpliwości w tej sprawie jeszcze przed głosowaniem zgłaszał Paweł Poluszyński, który zwrócił uwagę, że choć prawo ani statut gminy nie ograniczają radnemu uczestniczenia w pracach komisji mieszkaniowej, sytuacja ta może rodzić konflikt interesów. Oto bowiem, komisję mieszkaniową powołuje rada miejska. Ta pierwsza ma wytyczone cele i zdania. Zatem to rada ma prawo skontrolować czy ów komisja pracuje prawidłowo, czy nie nadużywa swoich kompetencji. Rada pełni nadzór, może również korzystać z komisji rewizyjnej, czego ślady znajdziemy w wielu stanowiskach pokontrolnych komisji rewizyjnych innych gmin. Kto jeśli nie rada będzie pełnił nadzór nad pracami komisji, która opiniuje w bardzo delikatnej materii społecznej?

Ciekawym jest fakt, że radna Helena Handor będąc członkiem komisji mieszkaniowej pracuje także w rewizyjnej. Oczywiście zakres obowiązków tej ostatniej, określony przez statut nigdzie nie nadmienia, że kontrola nad komisją mieszkaniowej leży w jej gestii. Mimo to radni będą sprawowali taką pieczę, być może również poprzez komisję rewizyjną. Wówczas radna będzie kontrolować samą siebie.

Podobnie dyskusyjny jest udział Heleny Handor w komisji rolnictwa, która opiniowała w sprawie ustalenia nowych stawek opłat oraz regulaminu dla cmentarza komunalnego, którym zarządza firma jej małżonka. Jakby było mało, radna nie wstrzymała się w głosowaniu nad uchwałę w powyższej sprawie. – Tu zachodzi poważny konflikt interesów. Nie szkodzi, że radna może mieć rozdzielność majątkową z małżonkiem. Mimo to w takich sprawach powinna wyłączona z głosowania i dyskusji, bo to pośrednio dotyczy również jej. Oczywistym jest, że w tak małej gminie jak Trzebiatów nie uniknie się powiązań pomiędzy sferą samorządową a prywatnym biznesem, ale skoro się jest radnym to powinno się zachowywać postawę neutralną w głosowaniach, które mogą mieć z nami związek – uważa jeden z obserwatorów trzebiatowskiej sceny samorządowej.

[interaction id=”58371c2b67075ce64999bef0″]

 

 

[

Sprawdź także

Piknik Rodzinny w Trzebiatowie za nami. Zobacz zdjęcia

Na Stadionie Miejskim w Trzebiatowie odbył się V Piknik Rodzinny – Bądź zdrowy i trzymaj …

22 komentarze

 1. Brawo p. Handor tak trzymać zostały jeszcze 2 lata i wyborcy już pani nie wybiorą. Jak widać to najważniejszy jet własny interes.

 2. Jak widać na zdjęciu p. Handor wyraźnie śmieje się z mieszkańców i ma się dobrze

  • Kto się spodziewał, że Domański pójdzie w jego ślady? NIKT! Ludzie są zbulwersowani – wiesz kola? Podobnie jak tobą, strategu wojskowy do siedmiu boleści.

 3. Chyba jedyne wyjście – odwołać Radę Miejską w referendum

 4. Matusewicz wraca jak bumerang – coraz częściej okazuje się że facet miał rację – zaoszczędził kasę, opracował strategię, odwołał kogoś – to komu on przeszkadzał – Gminie? A krasnoludki dalej sikają do Regi w jej górnym biegu i wszystko spływa do nas.

  • Z tymi „krasnoludkami” to bardzo trafne spostrzeżenie. By żadnej kropli nie uronić na brzegu, by smród się nie rozniósł po Gryficach, krasnoludki mają zamiar zbudować kładkę by sikać bezpośrednio….Krasnoludki jednak zapomniały, że na rzekach można budować zapory by smród się u nich spiętrzył i utopił ich ego.

  • Zdaje się, że włażenie panu M. w d..pę weszło ci w krew i skutkuje u ciebie utratą pamięci.

   • Ty Monk wolisz udawać dojrzały człon tasiemca, który, jak powszechnie wiadomo,opuszcza d..pę. W jakiej konsystencji też wiadomo.
    Co do pamięci to też wykazałeś duże braki i zapomniałeś o zasadach dyskusji;
    Zasady dyskusji:
    1. Słuchamy się nawzajem.
    2. Zabieramy głos, kiedy rozmówca skończy wypowiedź.
    3. Kontrolujemy ton i głośność swojego głosu.
    4. Jesteśmy wobec innych życzliwi.
    5. Grzecznie wyrażamy swój sprzeciw.
    6. Wypowiadamy się tylko na temat.
    8. Uzasadniamy swoje zdanie.
    9. Uwzględniamy racje rozmówców, odnosimy się do argumentów nie osób.
    10. Krótko i rzeczowo i jednoznacznie przedstawiamy swoje stanowisko.
    13. Szanujemy godność i poglądy innych.

    • Kaziu, nie wiem czy wiesz, ale właśnie pokazałeś jak szanujesz i przestrzegasz zasad dyskusji. Więcej ani mniej już udowadniać nie musisz. Twój wpis to Himalaje hipokryzji w wykonaniu zakłamanego dewianta.

     • Ty Monk albo nie czytasz tego co piszesz albo jesteś w fazie samouwielbienia. A czego się spodziewałeś pisząc o „włażeniu”?

 5. Największa plotkara trzebiatowska, ale przyznać trzeba, cwana! Nie opowiadajcie głupot! Z matusem też się ustawiła, zapomnieliście już? Pozdrawiam, radna Handor,” zazdroszczę ” operatywności, takiej operatywności – po prostu jest mi za Panią wstyd!

 6. „(…)statut gminy nie ograniczają radnemu uczestniczenia w pracach komisji mieszkaniowej (…)” Może czas zmienić ten statut? bo na ambicję radnych (co niektórych), ich uczciwość i moralność nie ma co liczyć.

 7. Pazerność radnych nic dodać nic ująć!!!!!

 8. Uważam z wielu powodów, że radny nie powinien zasiadać w tej komisji,szczególnie, że w stosunku do radnej było wiele zastrzeżeń społecznych, między innymi dlatego P.Matusewicz odwołał tą panią z komisji.Rada nie powinna ciągle myśleć kategoriami TKM tylko działać dla mieszkańców i z mieszkańcami. Ktoś wspominał o referendum nad odwołaniem rady.Była okazja.Ale to właśnie grupa radnych znana społeczeństwu nie dopuściła do tego w obawie o własną prywate, i tak się właśnie nadal dzieje.

 9. No i właśnie radni pokazują gdzie mają społeczeństwo. Co do wymienionych pań radnych to rada pokazała jak ważna jest prywata.Radny nie powinien zasiadać w komisji kontrolowanej przez tą radę, szczegolnie radna usunięta z takiej komisji przez burmistrza i to nie w nagrodę ale dla tego,że było wiele słusznych zarzutów a jakich to radni dobrze wiedzą i niektórzy z nich głośno o tym mówili. Teraz jednak wzajemną prywata każe trzymać się kupy,bo kupy nikt nie ruszy.

 10. Ironiczny uśmiech pani radnej wiele mówi….” wybraliście mnie to teraz macie ha ha „

 11. A propo p. Handor to chyba coś nie tak: mąż z którym ma chyba fikcyjną zniesioną wspólnotę majątkowa ale razem mieszkają i prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, jest dzierżawcą cmentarza komunalnego w Trzebiatowie ( wygląd cmentarza ma wiele do życzenia – niech pojadą do Gryfic), a syn Jacek zajmuje się utrzymaniem zieleni na terenie Trzebiatowa, oczywiście umowa z miastem. Czy jest to zgodnie z prawem. Chyba że w myśl starej zasady grabie grabią do siebie

 12. Pani Józefa Ziarno nie weszła po raz pierwszy w skład komisji. Była już w niej za Pana Matusewicza i jej działalność w niej raczej chlubnie się nie zapisała. Zorientowani wiedzą o co chodzi. Dziwię się, że burmistrz i radni udają ślepych i głuchych (mówiąc kolokwialnie : palą głupa- jak mawia klasyk), nabierają wody w usta i ponownie powołują ja w skład tej komisji.

 13. odnosnie cmentarza należy utwardzic alejki a zwłaszcza położyc polbruk, bo jest błoto, nie ma tam żadnych inwestycji czyżby dochody szły tylko na pensje

 14. Należy zawiadomić wojewodę o lamaniu prawa w Trzebiatowie

 15. znów cenzura pisałałem aby na cmentarzu w Trzebiatowie położyc polbruk na alejkach bo jest błoto i nie ukazał sie moj wpis

 16. Ależ mądrość bije z tych twarzy. Trzebiatowska inteligencja wchodząca do rady kilkudziesięcioma głosami i podnosząca ręce za losami tej gminy nie mając pewnie często pojęcia za czym głosują. Wszystko stanęło na głowie. Na byle stanowisko w każdej firmie i w urzędzie pewnie też robi się test, sprawdza wykształcenie, kwalifikacje… a jeśli w grę wchodzi tzw wybór społeczny to nikogo nic nie interesuje. Na stołki radnych wchodzą ludzie, którzy chyba nawet z testem z podstaw funkcjonowania samorządu by sobie nie poradzili. No nic, budujmy dalej tę gminę tymi rękoma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.