niedziela, 22 Kwiecień 2018
Home / KULTURA / Sztuka dekoracyjno – użytkowa. Wystawa w trzebiatowskim pałacu

Sztuka dekoracyjno – użytkowa. Wystawa w trzebiatowskim pałacu

Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek zaprasza na otwarcie wystawy Romana Kalisza i Renaty Jankowskiej – Sztuka dekoracyjno – użytkowa z metalu i filcu, które odbędzie się 15 listopada o godzinie 17.00 w Galerii Feininger w Pałacu nad Młynówką.

Roman Kalisz ( ur. 1940r.) – od 1964r. mieszkaniec Trzebiatowa. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych, Studium Nauczycielskiego i Wyżej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W Instytucie Techniki obronił pracę magisterską z metaloplastyki. Od 1964 roku pracował jako nauczyciel techniki i plastyki w SP nr 2 i SP nr 1 w Trzebiatowie. W latach 1980-1984 pełnił funkcję dyrektora SP w Mrzeżynie, a w latach 1985 -1990 Inspektora Oświaty w Trzebiatowie. Jego pasją jest grafika i rysunek. Projektowanie i wykonywanie dekoracyjnych przedmiotów użytkowych z metalu, czego namiastkę możemy podziwiać podczas wystawy.

Renata Jankowska ( ur. 1967r.) – nauczyciel muzyki, plastyki i zajęć artystycznych w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, instruktor zajęć plastycznych i muzycznych w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury. W 1998 roku ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku o kierunku wychowanie muzyczne, a także Studia Podyplomowe w zakresie „Sztuka”- muzyka z plastyką oraz Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej. Jako nauczyciel realizuje i rozwija swoje uzdolnienia muzyczne i plastyczne, które kształtowała już od najmłodszych lat, także w domu rodzinnym.  Jej pasją jest dekoracyjna sztuka użytkowa  do której obejrzenia Państwa zapraszamy.

wystwawa-w-palacu-14112016

 

Sprawdź także

Pewne zwycięstwo Intremarche Regi Trzebiatów

Było to kolejne pewne zwycięstwo zespołu z Trzebiatowa. Obok awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski cieszy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.