poniedziałek, 28 Maj 2018
Home / GRYFICE / Uroczystości rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości w Gryficach

Uroczystości rocznicowe odzyskania przez Polskę niepodległości w Gryficach

11 listopada, to jedno z najważniejszych świąt narodowych, a także szczególna data dla wszystkich Polaków. To właśnie tego dnia Polska odzyskała wolność po 123 latach zaborów.

W Gryficach obchody Dnia Niepodległości rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiona w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP. We Mszy uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Gryfickiego – Kazimierz Sać i Burmistrz Gryfic – Andrzej Szczygieł. Stamtąd, dostojnym korowodem, uczestnicy przemaszerowali na Plac Zwycięstwa, gdzie przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, a także miejscowych szkół i organizacji pozarządowych, złożyli kwiaty pod Pomnikiem Pamięci.

źródło – gryfice.pl

Sprawdź także

Skate Jam Gryf Arena 2018

2 czerwca o godzinie 12.00 rozpocznie się tegoroczna edycja Skate Jam Gryf Arena 2018. Przewidziane …

Jeden komentarz

  1. Brawo Burmistrz , brawo Starosta. Za to że obydwaj przejdą do historii płacą wszyscy. Za wielkich kreatorów i ich kreacje trzeba płacić – płacimy za basen, płacimy za halę – za co jeszcze będziemy płacić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.