niedziela, 22 Kwiecień 2018
Home / HISTORIA / Mieszkańcy Trzebiatowa świętowali rocznicę odzyskania niepodległości. Zobacz zdjęcia

Mieszkańcy Trzebiatowa świętowali rocznicę odzyskania niepodległości. Zobacz zdjęcia

Po 123 latach niewoli, 11 listopada 1918r. Polska ponownie odzyskała swoją niepodległość. Z tej okazji, w 98 rocznicę tego wydarzenia, na zaproszenie Burmistrza Trzebiatowa, dowódców 3 Batalionu Zmechanizowanego Legii Akademickiej w Trzebiatowie oraz 36. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie włączyli się mieszkańcy Trzebiatowa, którzy świętowali to jakże ważne wydarzenie w naszej historii.

Od uroczystej Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Maryjnym w Trzebiatowie rozpoczęły się obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W drugiej części, która odbyła się pod Ratuszem Miejskim udział wzięli: przedstawiciele władz samorządowych, instytucji publicznych, formacji mundurowych, placówek oświatowych, ugrupowań politycznych, a także poczty sztandarowe. – Siłą każdego Państwa, każdego Narodu jest siła Jego obywateli – powiedział Kazimierz Saś, starosta Powiatu Gryfickiego. – Dla nas jest to dzień zadumy i refleksji nad wydarzeniami z przeszłości – zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – To dzień radości i odpowiedzialności za przyszłość. Jesteśmy różni, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel – Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować – kontynuował Domański. Dzięki zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” uczestnicy mogli przenieść się w czasy budowania Polski, spotkać Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z legionistami. Po zakończeniu części oficjalnej mieszkańcy mogli skosztować wojskowej grochówki oraz zapoznać się z wystawą – Twórcy Polskiej Niepodległości.

swieto-niepodleglosci-11112016-21

Sprawdź także

Pewne zwycięstwo Intremarche Regi Trzebiatów

Było to kolejne pewne zwycięstwo zespołu z Trzebiatowa. Obok awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski cieszy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.