Home / BROJCE / Kobiety z całego powiatu włączają się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Milczący protest w sercu miasta!

Kobiety z całego powiatu włączają się do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Milczący protest w sercu miasta!

Gryfice na mapie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 3 października o godzinie 14.00 na Placu Zwycięstwa spotkają się kobiety, które wezmą udział w tzw. milczącym proteście. – Będziemy ubrane na czarno, usta zakleimy taśmą. Nie będziemy transparentów ani skandowania. W ciszy chcemy pokazać społeczności gryfickiej, że wspieramy walkę kobiet z całej Polski – mówi Joanna Butyńska, jedna z organizatorek akcji.

Organizatorzy gryfickiego protestu milczenia spodziewają się około setki osób. Strajki kobiet zwane też „Czarnym Poniedziałkiem” przyjmą formę dwóch działań. Po pierwsze – tego dnia panie nie idą do pracy. Biorą urlopy na żądanie, dzień wolny na dziecko, dzień wolny za oddanie krwi lub inne legalne formy nieobecności w pracy i na uczelni. Na mapie strajku jak do tej pory zgłoszono aż blisko setkę miejsc, w których odbędą się pikiety, marsze, spotkanie i różnego rodzaju akcje. Organizatorzy strajku zachęcają, by w tym dniu oprócz absencji w pracy, podjąć różne formy działań charytatywnych. – Po naszym proteście w Gryficach część osób pojedzie do schroniska w Golczewie, zawieźć karmę dla piesków, pomóc na miejscu, wyprowadzić psiaki na spacer. Zbieramy także zabawki dla Domu  Dziecka w Gryficach, niektóre z nas pójdą w poniedziałek o 9.00 rano oddać krew w szpitalu wojewódzkim MEDICAM w Gryficach – tłumaczy Joanna Butyńska.
Czarny Poniedziałek to nie tylko akcja w Polsce. Jak do tej pory w 11 miejsca poza granicami kraju będą protestowały kobiety oraz wspierający je mężczyźni.
Czarny Poniedziałek – Ogólnopolski Strajk Kobiet. 3 października – godzina 14.00 Plac Zwycięstwa. 3 października – godzina 9.00 – zbiórka pod gryfickim szpitalem dla osób, które tego dnia chcą oddać krew.
Gryfickie.info
protest

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.