poniedziałek, 24 Luty 2020
Home / TRZEBIATÓW / Kolejny raz posprzątają plaże. Ekolodzy zapraszają do wspólnej akcji

Kolejny raz posprzątają plaże. Ekolodzy zapraszają do wspólnej akcji

Będzie to już trzecia edycja wspólnej akcji ekologów z powiatu gryfickiego i kołobrzeskiego. Czysta plaża, to event organizowany przez wolontariuszy Błękitnego Patrolu, który odbędzie się już 2 października.

Będzie to już trzecia edycja eventu pod nazwą „Czysta Plaża”, który organizują Wolontariusze Błękitnego patrolu WWF Polska na odcinku Świnoujście – Kołobrzeg. Na terenie powiatu gryfickiego sprzątane będą plaże w Mrzeżynie i Rogowie. – Dzięki tej akcji możemy się spotkać po raz kolejny na wspólnym spacerze brzegiem morza i przy okazji uprzątnąć odpady naniesione przez turystów i morze. Spotkanie ma na celu przedstawienie problemu zanieczyszczenia Morza Bałtyckiego i przyległych do niego terenów plaż i wydm – podkreślają wolontariusze WWF Polska. – Na pozór plaże wydają się czyste dzięki gminnym instytucjom, lecz po przejściu 20km odcinka można napotkać tereny silnie zanieczyszczone co możemy stwierdzić po ostatnich eventach i zebranych workach śmieci. Spotykają się z nami przyjaciele i sympatycy Błękitnego Patrolu, szkoły, rodziny z dziećmi i całkiem przypadkowi spacerowicze – dodają. Początek akcji zaplanowany jest na godzinę 9.00. Początek trasy – Mrzeżyno ul. Wojska Polskiego (koło trzech domków) – Rogowo – Dźwirzyno ul. Leśna – koniec trasy (odcinek 10km). Po zakończonym marszu około godz 14.00 wspólne zdjęcie. Organizatorzy serdecznie zapraszają na ognisko przy muzyce, które odbędzie się na obiekcie gminnym Biała Mewa w Dźwirzynie.

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.