poniedziałek, 24 Luty 2020
Home / POLITYKA / Czy koalicja ochroni Irenę Pietrzykowską? Dziś wniosek o odwołanie radnej z funkcji wiceprzewodniczącej

Czy koalicja ochroni Irenę Pietrzykowską? Dziś wniosek o odwołanie radnej z funkcji wiceprzewodniczącej

Radni klubu Twoja i Moja Gmina w czasie dzisiejszej sesji złożą wniosek o odwołanie Ireny Pietrzkowskiej z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Gminy Trzebiatów. Sprawa ma związek z dożynkowym skandalem.

 

 

 STANOWISKO KLUBU RADNYCH TWOJA I MOJA GMINA

 Wnioskujemy o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Gminy Trzebiatów – radnej Ireny Pietrzykowskiej. Nasze stanowisko ma związek z wydarzeniami, do jakich doszło podczas Powiatowo – Gminnych Dożynek 3 września 2016 roku.

Przed tygodniem na ręce Przewodniczącego Jana Kaniewicza złożono dwie skargi związane z nieetycznym, niekulturalnym i nielicującym z funkcją radnego zachowaniem Ireny Pietrzykowskiej, która w czasie wspomnianej imprezy w sposób wulgarny i niecenzuralny odzywała się do Izabeli Herby, dyrektor Powiatowego Centrum Marketingu oraz do Marka Gołuchowskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Gryfickiego.

Osoby poszkodowane domagają się od Rady Gminy Trzebiatów zajęcia stanowiska oraz wyciągnięcia konsekwencji. Niestety nie widzimy w radzie woli, by sprawiedliwie i rzeczowo oceniła zachowanie radnej Ireny Pietrzykowska. Incydent, który wydarzył się przestrzeni publicznej jest marginalizowany, zaś niektórzy radni przekonując, że dotyczy on sprawy prywatnej.

  Stanowczo sprzeciwiamy się takiej ocenie. Imprezy masowe organizowane przez gminę i powiat nie mają charakteru wydarzenia prywatnego. A zachowanie radnej Ireny Pietrzykowskiej, która wykazała się niekulturalną i nieetyczną postawą wobec innych samorządowców nie powinno się zdarzyć ani na imprezie publicznej, ani nawet w sferze prywatnej.

Biorąc pod uwagę powyższe stoimy na stanowisku, że niegodne zachowanie radnego powinno być napiętnowane, a radna Irena Pietrzykowska, która na co dzień pełni funkcję dyrektora placówki oświatowej a także naucza dzieci nie powinna dalej pełnić funkcji wiceprzewodniczącego Rady Gminy Trzebiatów.

Przewodniczący Klubu Mirosław Makarewicz

Radni odcinają się także o sugestii jakoby w biesiadzie w namiocie gminy Trzebiatów brała udział cała reprezentacja rady.

Oświadczenie Radnych Klubu Twoja i Moja Gmina

W związku ze skandalicznym zdarzeniem wywołanym przez radną Panią Irenę Pietrzykowską, jakie miało miejsce na ostatnich dożynkach powiatowo – gminnych w Trzebiatowie, pojawiły się w lokalnych mediach i na lokalnych portalach informacje, z których wynikało, że w biesiadzie alkoholowej na stadionie brali udział wszyscy radni Rady Miejskiej Trzebiatowa.

My radni Klubu Twoja i Moja Gmina oświadczamy, że ta informacja jest nieprawdziwa. Nie braliśmy udziału w tej zakrapianej alkoholem części dożynek. Nie braliśmy także udziału w innych publicznych imprezach organizowanych w tej kadencji przez władze samorządowe Trzebiatowa, na których pojawiał się alkohol.

 Jesteśmy przeciwni takim praktykom z wielu powodów. Uważamy, że spożywanie alkoholu na obiektach publicznych gminy przez przedstawicieli władzy jest niemoralne, dochodzi do łamania przepisów prawa, powstaje wrażenie, że „władza pije za pieniądze podatników” a kiedy zdarzają się pod wpływem alkoholu skandaliczne czy  niegodne zachowania to cierpi także wizerunek gminnej władzy.                                                                   

Przewodniczący Klubu T i Mirosław Makarewicz

 

 

 

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.