niedziela, 23 Luty 2020
Home / BROJCE / Tom – piesek na kółkach znajdzie swój dom w Nowym Jorku. Lada dzień leci w najważniejszą podróż w życiu

Tom – piesek na kółkach znajdzie swój dom w Nowym Jorku. Lada dzień leci w najważniejszą podróż w życiu

Ta historia brzmi  niczym amerykański sen. Dyrektor Schroniska dla bezdomnych piesków w Golczewie oraz wolontariusze z Fundacji Psia Kość wciąż nie mogą uwierzyć, że Tom – piesek na czterech łapkach i dwóch kółkach, dla którego szukali domu już wkrótce zamieszka w Nowym Jorku. Dzięki staraniom wielu czułych na psią niedolę serc – pies cyklista wyruszy wkrótce w swoją najważniejszą podróż w życiu.

Kilka dni temu zamieściliśmy na łamach Gryfickiego.info historię 4 – letniego Toma – pieska z paraliżem tylnych łapek, który porusza się dzięki specjalnemu stelażowi na dwóch kółkach. Piesek – cyklista ujął serca internautów, ale także pracowników schroniska w Golczewie, wolontariuszy, który współpracują z placówką a także ludzi z Fundacji Psia Kość. – Niepozorny, niewyróżniający się urodą, pospolity na pierwszy rzut oka, jednak historią mógłby obdarować niejednego psiaka. Toma znaleziono 11 marca na totalnym odludziu przy drodze. Zawieziono do schroniska w Sosnowicach. Okazało się, że psina nie chodzi. Został diagnozowany u kilku lekarzy weterynarii. Opinia lekarzy zabrzmiała jak wyrok. Okazało się, że Tom oprócz tego, że ma w sobie śrut to ma również zerwany rdzeń kręgowy. Oznacza to, że nie ma czucia w tylnej części ciała. Obecnie Tom jest psem na czterech łapach i dwóch kółkach, jeździ najlepszą furą w mieście w wersji cabrio – to tylko fragment smutnej historii psa, który mimo swego kalectwa jest pogodnym, dokazującym małym zawadiaką i który rozkochał w sobie pewną parę za oceanem.

– Razem z innymi wolontariuszami szukaliśmy domowego kąta dla Toma. Nawiązałam poprzez FB kontakt z organizacjami na całym świecie. Wieść  o tym, że w Polsce, w pewnym schronisku jest taki nadzwyczajny piesek dotarła w różne zakątki globu. Ludzie odpowiedzieli od razu. Posypało się kilkadziesiąt emaili ze Stanów, Niemiec, Szwajcarii, Kanady. Wreszcie przez moich znajomym z Miami, skontaktowała się ze mną właścicielka uroczej Maltanki – Lexi – Mary J. Corrigan Fayet, która mieszka w Nowym Jorku. Mary szukała do mnie kontaktu, bo widziała już ogłoszenie o Tomie na różnych amerykańskich profilach. Jej sunia także jeździ na dwóch kółeczkach. Mary zadeklarowała, że chce zabrać Toma do siebie do NY. Lexi zwana również Little Miss Lexi jest ambasadorką niepełnosprawnych psów w USA, występuje w rozmaitych kampaniach, bierze także udział w terapii dzieci na wózkach – tłumaczy Joanna Butyńska, wolontariuszka schroniska w Sosnowicach oraz Fundacji Psia Kość.

Tom lada dzień poleci do USA. Ma już gotowy paszport. Dopinane są ostatnie formalności.  – Zbiórkę pieniędzy na przelot  dla Toma wesprze Anna Pimental Machado, która dołożyła się także do zakupu wózka dla Toma. To wielkie wyzwanie i praca zespołowa wszystkich wolontariuszy. Tom będzie miał w NY cudowny dom, kochającą rodzinę, ale także zostanie poddany laseroterapii, akupunkturze oraz pełnej rehabilitacji pod okiem specjalistów z nowojorskiej kliniki, która pomaga pieskom z uszkodzonymi kręgosłupami i problemami neurologicznymi – dodaje w rozmowie z Gryfickim.info Joanna Butyńska, która była także inicjatorom projektu „Stop dla cyrku ze zwierzętami w Gryficach”.

Historią Toma zainteresowały się również brytyjskie i amerykańskie media, które z niecierpliwością czekają na jego przylot do USA.

lexi1lexi3 lexi4

Gryfickie.info

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.