czwartek, 20 Czerwiec 2019
Home / POWIAT / Ferroplast wystawia działkę przy kościele na sprzedaż! To już pewne, po 7 latach wojny nadal zostaje ściernisko

Ferroplast wystawia działkę przy kościele na sprzedaż! To już pewne, po 7 latach wojny nadal zostaje ściernisko

Ogłoszenie o sprzedaży działki przy ul. Słowackiego w Trzebiatowie, która należy do FERROPLAST Z.E.D. Rybiccy ukazało się na portalu otodom.pl. Właściciel chce sprzedać ziemię po 7 latach za kwotę 2 mln złotych. To dla trzebiatowskiego samorządu prawdziwy gest Kozakiewicza. Zważywszy na fakt, że przed dwoma tygodniami przedstawiciele firmy zapewniali burmistrz Józefa Domańskiego, że do końca roku ruszą z pracami.

„Do sprzedaży nieruchomość gruntowa o powierzchni 3,218 m2. Cena sprzedaży wynosi 2,000,000 zł. Przeznaczenie działki – inwestycyjna, funkcja zabudowy – mieszkaniowo-usługowa. Działka jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Do nieruchomości prowadzi droga asfaltowa / kostka. Media: prąd – przyłącze, woda – przyłącze, kanalizacja – przyłącze, gaz – przyłącze. Dominujące zagospodarowanie działki: pole. Uzupełniające zagospodarowanie: pole. Działka nie posiada ogrodzenia, teren jest płaski. LOKALIZACJA: Nieruchomość znajduje się w ścisłym centrum i usytuowana jest przy głównej ulicy. Natężenie ruchu samochodów – wysokie. W okolicy znajdują się sklep spożywczy, rynek, ulica handlowa, park, przedszkole, podstawówka” – takie ogłoszenie można znaleźć na portalu otodom.pl. Do prezentacji załączone są zdjęcia wizualizacji zabudowy mieszkalno – usługowej, która może powstać na działce. Tej samej, którą zaledwie dwa tygodnie temu przedstawił przedstawiciel inwestora – Józefowi Domańskiemu. Ten sam, który zapewniał burmistrza, że do końca roku rozpocznie prace. Ten sam, który snuł wizję „szklanych domów”, stając do pijarowskiej fotografii wspólnie z Domańskim.

– To musiało się tak skończyć. Naiwni byli ci, którzy wierzyli, że Ferroplast zbuduje tam kompleks mieszkania i lokale usługowe. To była gra nas czas. Firma migała się przez lata od płacenia kar za opóźnienie, robiła fikcyjne działania składając wnioski o pozwolenia na budowę a tak naprawę nie działo się nic! – komentują czytelnicy Gryfickiego.info.

dziura2

Czytaj także:

Zamiast San Francisco wciąż ściernisko!

dziura1

 

 

 

 

 

 

Sprawdź także

Przypadki zachorowań na Odrę w trzebiatowskim przedszkolu

-W naszym przedszkolu wystąpiły przypadki zachorowań na ODRĘ. Prosimy o obserwację swoich dzieci, a w …

8 komentarzy

  1. i oto cała prawda,prawda,że wystrychnięto na dudka byłego burmistrza ,który mógł w odpowiednim czasie nałożyć na Ferroplast kary ,które przypomnę zagwarantowane były w akcie notarialnym, podobnie teraz firma robi podobny „myk ” wobec urzędującego burmistrza Domańskiego, może pora zakończyć ten cyrk i podjąć odpowiednie działania, prawda jest taka,że w centrum straszy dziura,nic co było zapowiadane się nie dzieje, żadnej inwestycji, brak dochodów z tytułu podatku od nieruchomości, ect, tylko inwestor wyprawia sobie cyrk z urzędników i gospodarzy naszej gminy, przynajmniej dobra wiadomość ,to taka,że powiat naliczył firmie Ferroplast kary za zajęcie chodnika na ustawione wokół dziury ogrodzenie, cała nasza rzeczywistość

  2. Kolejny czarodziej który obiecuje wiele,Burmistrza czekamy na efekty pańskiej pracy.Sto dni minęło. …

  3. Po pierwsze, kto z was się łudzi, że cokolwiek tam powstanie dzięki kapitałowi prywatnemu?? Ludzie, każdy wydany pieniądz przez osobę prywatną musi się zwrócić!!! Nikt nie zainwestuje tam złotówki na lokale mieszkalne, bądź na lokale usługowe czy handlowe. Zobaczcie ile lokali jest na wynajem w mieście. Czasy się zmieniły, koniunktura, mentalność ludzka, gospodarka, ekonomia i zależności społeczno-kulturowe i dlatego każda inwestycja zgodnie i warunkami zabudowy jest jest stratą pieniędzy. Jeśli gmina nie wybuduje sama lokali mieszkalnych w tym miejscu to ta dziura nas wszystkich przeżyje, ale gmina już nie jest właścicielem tej działki i teren można odkupić – mieszkańcy miasta muszą się zrzucić po 200 zł na osobę. Mało tego, mając doświadczenie z placem sprzedano starą „Baltonę” i co?? Kolejny straszak będzie stał w mieście… kto się założy?? Stary dom kultury chcieli kupić nasi „Armeńcy” ale komuś nie odpowiadała druga „galeria” w mieście. Jak myślicie komu (?) – wybierzcie sobie – Atosie, Portosie, Aramisie i d’Artagnanie. Według mnie jedyną opcją na ul. Słowackiego, to chodniczek, drzewka, trawniczek i „kopuła” na jedzenie i piweczko. Pani redaktor, z pewnością Pani to co tu napisałem przeczyta, a ja Panią proszę, niech Pani zrobi co w Pani mocy, aby ujawnić treść aktu notarialnego, porozumień i zapisu w jakim czasie coś tam miało powstać i wtedy zobaczymy ile kłamstwa w prawdzie. Ah, o mało co a bym tego nie napisał, Pan który obok Burmistrza i „inwestora” stoi na zdjęciu, ten Pan z Kołobrzegu, to kołobrzeski krętacz i bankrut z dużym zadłużeniem, każdy w Kołobrzegu wie, że jak pojawia się Pan architekt, to sprawy zawsze źle się skończą i tu kolejna prośba do Pani redaktor proszę zweryfikować:))

  4. Wszystko w Trzebiatowie zaczyna się od wyborów. Ludzie wybierają układnych ,ustosunkowanych i z dobrą gadką burmistrzów. Tymczasem zarządzanie miastem wymaga wiedzy,doświadczenia i po prostu smykałki do zarządzania. Przez 7 lat podrzędny cwaniaczek potrafił mamić kolejnych włodarzy ,a oni łykali wizje” potiomkinowskich wsi”. Zatrudniali prawnika ,który z miną wyższego wtajemniczenia snuł się po urzędzie i nie potrafił doradzić jak pozbyć się krętacza.Pokazane zdjęcie uradowanego burmistrza podsumowuje ten szczyt naiwności kolejnych burmistrzów. W Polsce nikt za nic nie odpowiada ,zwłaszcza jeżeli pieniądze są samorządowe a więc dalej zostaje –BAJER ,BAJER dla trzebiatowskiego ludu

  5. Gdyby nie ubiegłoroczna zmiana umowy przez poprzedniego burmistrza, dzięki czemu firma ferroplast nie musi gminie zapłacić ponad 600 tys. kary dzisiaj można by na ich poczet odkupić działkę i poszukać innego inwestora. Już chyba czas aby sprawą zajęla się prokuratura lub CBA bo podpisując ten aneks do umowy poprzedni burmistrz spowodował szkodę w majątku gminy o znacznej wartości- za co powinien odpowiedzieć.

  6. Nikt poważny nie wybuduje w Trzebiatowie takiego obiektu. Po pierwsze miasto jest za małe; po drugie ludzie są za biedni. Myślenie, że ktokolwiek zainwestuje pieniądze w ten obiekt w systemie deweloperskim, jest czystym szaleństwem. Mieszkania w takim obiekcie mogą kosztować min. 3500 zł za m2 (do wykończenia). Pomijam już kwestie otoczenia, które jest tragiczne i może odstraszać nabywców. W takim stanie rzeczy jeśli nawet znajdzie się kilku nabywców lokali mieszkalnych to już będzie sukces. Ja w każdym razie ludziom myślącym inaczej życzę powodzenia i samozadowolenia z siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.