piątek, 22 Listopad 2019
Home / GRYFICE / Gryficzanie po raz kolejny głosowali na budżet obywatelski. Wyniki pod koniec września

Gryficzanie po raz kolejny głosowali na budżet obywatelski. Wyniki pod koniec września

Zakończyło się głosowanie mieszkańców gminy Gryfice na wybrane propozycje zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2017. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec września.

To kolejny raz kiedy społeczność gminy Gryfice,  decyduje na co spożytkować część środków z przyszłorocznego budżetu. Głosowanie zakończyło się 31 sierpnia. W sumie blisko 3,5 tysiąca osób zagłosowało na wybraną propozycję. Jak tłumaczą urzędnicy odpowiedzialni za projekt, trwa weryfikacja głosów. Według wstępnego wykazu w poszczególnych obszarach gminy najwięcej głosów zebrały: rejon 1 budowa siłowni zewnętrznej przy ul. Broniszewskiej; rejon 2 siłownia zewnętrzna przy ulicy Trzygłowskiej; rejon 3 zagospodarowanie dalej części stawu w Lubieszewie; rejon 4 wymiana nawierzchni cześć drogi nr 371 obręb Borzyszewo; rejon 5 modernizacja oświetlenia w Świeszewie. – Czekamy na ostateczne ogłoszenie wyników. Nie są to może wielkie inwestycje, ale dla danych obszarów bardzo istotne. Liczy się również to, że ludzie się aktywizują i chcą współdecydować – mówią entuzjaści Budżetu Obywatelskiego. Gmina Gryfice jest jedyną w powiecie, która od trzech lat wdraża podobne rozwiązanie.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Trzebiatów jest wielki! Mamy już ponad 10 tysięcy na mural! Pomożecie?

Miasto opanowało muralowe szaleństwo! To jak pospolite, społeczne ruszenie w ważnej dla przestrzeni miejskiej sprawie! …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.