poniedziałek, 24 Luty 2020
Home / PŁOTY / Nabór do zespołu szkół w Płotach wstrzymany! Są miejsca w innych szkołach!

Nabór do zespołu szkół w Płotach wstrzymany! Są miejsca w innych szkołach!

Wstrzymano nabór do klas pierwszych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Płotach. Powód? Zbyt mała liczba uczniów zainteresowana kształceniem w oddziałach o profilu: technik informatyk, technik hotelarstwa lub technik żywienia. Do połowy lipca zaledwie 17 osób miało zamiar podjąć naukę w płotowskiej placówce. Niestety na różnych kierunkach. Zarząd Powiatu podjął decyzję z uwagi na zbyt duże koszty utrzymania klas.

To trudny moment dla płotowskiej placówki, ale także rodziców, którzy nie kryli rozżalenia, że dzieci będą musiały w przede dniu rozpoczęcia roku szkolnego szukać nowej szkoły. Jak dowiaduje się Gryfickie.info na połowę lipca nauką w ZSP Płoty było zainteresowanych tylko siedemnaście osób. I to na różnych kierunkach. – Szkoła oferowała kształcenie w klasach o profilu: technik informatyk, technik hotelarstwa lub technik żywienia. Pani dyrektor próbowała przekonać uczniów, aby zdecydowali się na jeden kierunek, wtedy można byłoby stworzyć chociaż jedną klasę. Niestety to się nie udało.  Zarząd Powiatu nie zgodził się na dwa kierunki dla 26 osób – tłumaczy Ireneusz Wojciechowicz, wicestarosta Powiatu Gryfickiego, dodając, że utworzenie dwóch klas dla siedemnastu uczniów skutkowałaby bardzo dużymi wydatkami, które i tak z roku na rok rosną.

Jak przekonuje dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Gryficach – Marta Łakomy – Zinowik, uczniowie mają możliwość podjęcia nauki w innych szkołach na terenie powiatu.

Gryfickie.info

 

 

 

 

 

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.