Home / PASJE / Wytypowano 400 – tysięcznego pasażera nadmorskiej waskotorówki.

Wytypowano 400 – tysięcznego pasażera nadmorskiej waskotorówki.

23 sierpnia 2016 r. podczas drugiego, porannego kursu z Trzęsacza do Pogorzelicy został sprzedany bilet dla 400-tys. pasażera Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Bilet nr 400 000, licząc od chwili wznowienia regularnych kursów po zakończeniu rewitalizacji, kupiła rodzina z Krakowa.

Szczęśliwymi nabywcami biletu, a co się z tym wiąże i okolicznościowej nagrody, ufundowanej przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa, okazali się Państwo Anna i Krzysztof  Momot, przebywający wraz z dwojgiem dzieci – Julią i Tomkiem na wczasach w Międzywodziu.

–  Na dzisiejszą przejażdżkę wybraliśmy się do Trzęsacza między innymi dlatego, że nasz synek Tomek, choć ma zaledwie 3 lata, bardzo lubi pociągi. Tą pasją zaraził go chyba jego wujek, prawdziwy miłośnik wąskotorówek – żartuje pan Krzysztof.  Państwo Momot nie pierwszy raz podróżują nadmorską wąskotorówką i pamiętają kolejkę jeszcze sprzed rewitalizacji. – Bardzo mile wspominamy naszą pierwszą podróż rewalską ciuchcią, choć wtedy wyglądała ona trochę inaczej. Nie było też tak okazałej infrastruktury, jak dziś. Te odremontowane wagony, piękne dworce kolejowe i ścieżka rowerowa wzdłuż torów robią naprawdę ogromne wrażenie –  dodaje pan Krzysztof.

Oprócz gratulacji i pamiątkowego biletu, Państwo Mamot otrzymali z rąk Janusza Cetery – Prezesa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Sp. z o.o. torbę  pełną upominków oraz „Złoty Bilet”, uprawniający rodzinę do bezpłatnych przejazdów nadmorską wąskotorówką do końca sezonu przewozowego 2016.

Przypomnijmy, że prace rewitalizacyjne Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej zakończyły się w 2013 roku. Od powrotu na tory w 2014 roku rewalska ciuchcia cieszy się niezmiennie ogromną popularnością, przewożąc rocznie 150 tys. pasażerów.

kolejka2

 NKW

 

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.