poniedziałek, 24 Luty 2020
Home / BROJCE / Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę po Sanktuariach Bałkanów

Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę po Sanktuariach Bałkanów

18 września wyrusza z Trzebiatowa Pielgrzymka po Sanktuariach Bałkanów. Wierni mogą wciąż zapisywać się na wyjazd. Wyprawa potrwa trzynaście dni i zakończy się 30 września br. Zapisy po Sanktuarium w Trzebiatowie po wieczornej Mszy Świętej o godzinie. 18.00.

Plan Pielgrzymki:

Dzień1 – Wyjazd z Trzebiatowa późnym popołudniem; nocny przejazd  na Węgry

Dzień 2 –  przyjazd do stolicy Węgier Budapesztu i zwiedzanie miasta. Obiadokolacja  i nocleg

Dzień 3 –  śniadanie i przejazd do stolicy Serbii – BELGRADU i zwiedzanie: cerkiew św. Sawy, największa świątynia prawosławna na świecie, wzmocniona przez Turków Osmańskich i cerkiew św. Petki z „cudownym źródełkiem”.  Obiadokolacja i nocleg w okolicach Nis.

Dzień 4 –   śniadanie przejazd do stolicy Macedonii – SKOPJE miejsca urodzenia jednej z najsłynniejszych laureatek Pokojowej Nagrody Nobla – Agnese Gonxhe Bojaxhiu, znanej  jako Matka Teresa z Kalkuty; wizyta w muzeum poświęconym błogosławionej.  Obiadokolacja i nocleg

Dzień 5 –  śniadanie i przejazd do OCHRYDY  które jest nazywane europejską Jerozolimą, posiadającą 356 obiektów sakralnych.  Następnie przejazd do stolicy Albanii pełnego kontrastów, biedy i luksusu, TIRANIE, tajemniczego wciąż dla wielu kraju: Plac Skanderbega, narodowego bohatera Albanii, meczet Ethnem Beja, Pałac Prezydencki, Piramida – mauzoleum komunistycznego dyktatora E. Hodży.  Przejazd na obiadokolację   i nocleg w okolice Durres.

Dzień 6 –   śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie DURRES,  portowego miasta z długą historią, gdzie w harmonii obok siebie żyją wyznawcy różnych religii. Przejazd do „Albańskiego Krakowa” – KRUJI , miasta rodzinnego Skanderbega. Następnie przejazd do  LAC  będącego jednym z głównych centrów pielgrzymkowych w kraju – sanktuarium  św. Antoniego. Przejazd  na obiadokolację  i nocleg.

Dzień 7 –   śniadanie i dzień wolny na plażowanie oraz kąpiele słoneczne lub dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (za dopłatą):  przejazd do Parku Narodowego Jeziora Szkoderskiego – 2 godz. rejs po jeziorze. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8  – śniadanie przejazd do  miejscowości BAR, miasta-brata włoskiego Bari. Następnie   stolica Czarnogóry – Podgoricę, dawny Titograd wjedziemy w kanion rzeki Moraczy. Przejazd do Cetynii – dawnej stolicy Czarnogóry. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 – śniadanie. Przejazd i zwiedzanie BUDVY, zwanej „Małym Dubrownikiem”. Boka Kotarska, jedyny fiord w południowej Europie. Spacer malowniczymi uliczkami KOTORU, średniowiecznego miasta kupców i żeglarzy, wpisanemu przez UNESCO na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Przejazd i zwiedzimy także PERAST – wizyta na wyspie Matki Bożej ze Skały. Obiadokolacja – Biesiada regionalna z muzyką na żywo i nocleg.

Dzień 10 –    śniadanie ,  przejazd do stolicy Bośnii i Hercegowiny SARAJEWA “Bałkańskiej Jerozolimy”: Barszczarszija – turecka starówka, Cerkiew, Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przejazd do hotelu Chorwacji w okolice Makarskiej na  obiadokolację i  nocleg

Dzień 11 – śniadanie i przejazd do wodospadów rzeki Krka. Na rzece uważanej za najpiękniejszą  w Chorwacji, znajduje się Park Narodowy Krka.  Przejazd do hotelu w okolice Rijeki                       na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12 –  śniadanie. Przejazd  do Słowenii na zwiedzanie Jaskini Postojnej –                    jednej z największych  i najpiękniejszych jaskiń na świecie. Niezwykle. Po zwiedzaniu przejazd do Czech na obiadokolację  i nocleg

Dzień 13 – Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Obiad na trasie.                         Powrót do Trzebiatowa w godzinach wieczornych

Cena 1200 złotych + 400 Euro (kalkulacja przy 45 os.)

 

UWAGA: program jest ramowy i może ulec zmianie

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • * transport autokarem klasy Lux (video, wc, klimatyzacja, barek)
  • * 11 noclegów  –  zakwaterowanie  w pokojach 2,3,osobowych
  • * wyżywienie 2 x dziennie – (śniadania i obiadokolacje), 1 x obiad na trasie,
  • * biesiada  regionalna przy muzyce
  • * ubezpieczenie NNW i KL
  • opieka pilota

DODATKOWO PŁATNE: ok. 125 Euro                                                                                                                                              – wstępy do zwiedzanych obiektów,  lokalni przewodnicy , wjazdy do miast oraz  napoje do obiadokolacji   ok.100 Euro/os

–  rejs  ok.25 Euro/os,

możliwość  ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy oraz od chorób przewlekłych

d_136321

Budva_(1)

 

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.