Home / PASJE / Pierwszy „Kros Farmera” już 3 września! Zejdź z kanapy dołącz do aktywnych!

Pierwszy „Kros Farmera” już 3 września! Zejdź z kanapy dołącz do aktywnych!

Zaledwie kilka dni pozostało do „I Krosu Farmera”, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Aktywny Trzebiatów. Biegasz, jeździsz rowerem, chodzić z kijkami? A może dopiero zaczynasz? Zaciągnij się w aktywne szeregi i zmień swoje życie!

A – jak aktywny

Biegają, maszerują z kijkami, jeżdżą rowerem, pływając, szlifują formę na fittnesie i w siłowni. Nie są wyczynowcami, choć zdarza się łamać własne rekordy. Ale nie o wyniki chodzi, a o sposób na życie. Aktywny i przy okazji zdrowy, który zastąpi narzekanie na nudę. – Sport zmienił nasz sposób widzenia rzeczywistości. Nie chodzi o wyczynowe uprawianie jakieś dyscypliny. Zapraszamy do nas wszystkich aktywnych, ale także tych, którzy chcą dopiero zaczynać, ale już czują potrzebę zmiany – mówi Agata Zakrzewska, jedna z założycielek AT, na co dzień trenerka w Fit Fun Agata Zakrzewska. – Pomysł, by założyć stowarzyszenie kiełkował od dawna. Podobne grupy jak choćby Run Gryf w Gryficach działają już ponad 2 lata. Gryfice promują jednak głównie bieganie. Nam zależy na różnorodnej aktywności i wspólnym spędzaniu czasu, nie skupiamy się na konkretnej dyscyplinie – dodaje w rozmowie z Pulsem Miasta.

K – Kros Farmera

Pierwszą imprezą, którą organizuje stowarzyszenie będzie „Kros Farmera”. – To sportowa impreza, która będzie towarzyszyć tegorocznym dożynkom powiatowo – gminnym. Dystans 3,5 kilometra. Czekamy na wszystkich biegających, truchtających. Wytrawnych biegaczy, ale i początkujących. Startujemy w sobotę 3 września o godzinie 17.00 – tłumaczy Agata Zakrzewska. Biegacze będą mierzyć się z dystansem na terenie trzebiatowskiego parku, który jest jednym z ulubionych miejsc treningów. – Przyjmujemy przez cały czas zapisy, warto nas odwiedzić w tym dniu i przekonać się, że bieganie to świetna zabawa dla wszystkich. Bez względu na wiek czy wagę. Można zacząć na każdym etapie – przekonuje Marta Lenkiewicz, która aktywnie działa w stowarzyszeniu z całą rodziną – mężem i rodzicami. – Biegamy od kilku lat. Kiedyś nie pomyślałabym, że będzie to jeden ze sposobów na życie – żartuje. Marta wspólnie z innymi członkami grupy bierze udział w imprezach biegowych w całym województwie.

Każda pora roku jest dobra, by ruszyć się z kanapy. Najłatwiej jest oczywiście wiosną, latem i ciepłą jesienią. Ale gdy już raz zarazisz się bieganiem, maszerowaniem czy jazdą na rowerze nawet mroźne dni nie staną na przeszkodzie. – Do tej pory spotykaliśmy się jako nieformalna grupa znajomych, by wspólnie pobiegać czy pojeździć. Teraz działamy pod oficjalnym szyldem, który da nam narzędzia do promocji i pozwoli na organizację różnych projektów Chcemy, by Trzebiatów ruszył się z kanapy. Oczywiście to nie będzie od razu rewolucja, ale mamy nadzieję, że gmina zyska wizerunek atrakcyjnej sportowo i rekreacyjnie właśnie poprzez nasze działania – mówią członkowie Stowarzyszenia Aktywny Trzebiatów.

czoło aktwyny Trzebiatów2

 

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.