czwartek, 20 Czerwiec 2019
Home / REGION / W Rogowie rozpoczął się festiwal „Nagle nad morzem”

W Rogowie rozpoczął się festiwal „Nagle nad morzem”

W Rogowie na terenie byłego lotniska rozpoczął się jeden z największych festiwali muzycznych w regionie. Przez trzy dni tysiące ludzi z całej Europy bawić się będą na kolejnej już edycji festiwalu „Nagle nad Morzem / Plötzlich am Meer”.

W dniach 19-21 sierpnia na terenie byłego lotniska w Rogowie odbywać się będzie kolejna edycja Festiwalu „Nagle nad Morzem / Plötzlich am Meer”. W związku z festiwalem w Rogowie do gminnej kasy wpłynie około 115 tysięcy złotych z różnych opłat: opłaty klimatycznej, opłaty targowej, pozwoleń na alkohol, darowizny, dzierżawy gruntów, podatku od nieruchomości, opłaty tzw. „śmieciowej”–  powiedział Józef Domański, burmistrza Trzebiatowa.

Sprawdź także

Przypadki zachorowań na Odrę w trzebiatowskim przedszkolu

-W naszym przedszkolu wystąpiły przypadki zachorowań na ODRĘ. Prosimy o obserwację swoich dzieci, a w …

37 komentarzy

 1. A ile skasują Niemcy?

  • @anonim – jedź do Rogowa i zapytaj, zamiast tu zadawać głupie pytania.

  • Niemiaszki skasują odpowiednio 100 Eur za bilet razy 12.000 ludzi. Policz sobie. Bajzel robią na miesiąc przed festiwalem i miesiąc po – zakłócając spokój, zostawiając tony śmieci i nieczystości.
   W zeszłym roku 40 beczek z fekaliami wylądowały w pobliskim jeziorze. No, ale o tym już nikt nie napisze. Kto tu na stałe nie mieszka ten nie wie. A zwolennicy, niech sobie ich wezmą na swoje podwórko. Niemcy są zdania, że festiwal tu był i będzie i nikt im w tym nie przeszkodzi.
   Rogowo i pas nadmorski to wielki teren Natura 2000, a wpuszcza się tu 12.000 ludzi, żeby wszystko stratowali i przepłoszyli zwierzaki. Kto im na to pozwala??? No, ale jak nie wiadomo o co chodzi … to…. wiadomo. Sam byłem świadkiem, jak setki Niemców tratowały nasze wydmy, pomimo tablic, przełazili pod płotem. Mają za nic nasze przepisy i zasady. Ale spróbowałbyś nie przestrzegać przepisów w Niemczech. Gdzie była straż z Urzędu Morskiego??? Gdzie Ochrona Środowiska?
   Jakoś na czas festiwalu wszyscy nabierają wody w usta.
   Już ich z kilku miejsc przepędzili min. z Niemiec, tylko Polacy jak zawsze, dla kilku złotych dali by się ogolić.

 2. Powiem krótko. Sodoma i Gomora.

 3. jestem ciekawa czy ta kwota będzie dochodem gminy ,cz y z tego trzeba będzie pokryć jeszcze jakieś koszty

  • Ja jestem ciekaw czemu tylko 115 000 zł, skoro z samych biletów jest ok. 4 mln zł (100 euro/bilet), jakoś nie wierzę, że organizacja czegoś takiego tyle kosztuje.

  • A to kwota z której trzeba podstawić kilka karetek,postawić w stan gotowości straż pożarną, wysłać kilkanaście patroli policji (trzeba te patrole załatwić z innych jednostek, bo tu tylu nie ma) itd. W kasie, czyli dla gminy, żeby można było coś zrobić w tym Rogowie – praktycznie nic nie zostaje. Takie interesy się robi w Trzebiatowie. A ludzie w Rogowie, czy Mrzeżynie tracą kasę na turystach, którzy uciekają jak słyszą „festiwal”.

 4. Dzięki zarządcy drogi powiatowej dziś potrącono rowerzystę przy tych kaszankach zlokalizowanych w pasie drogi – brawooo ZDP GRYFICE

 5. „Festiwal” odbywa się za zezwoleniem władz Trzebiatowa nie w terminie 19-21 a 18-22! Pięć dni i nocy nieprzerwanego łomotu nie dającego spać od Rogowa po Mrzeżyno!! Panu Burmistrzowi proponuję zamiast Niemców sprowadzanie toksycznych odpadów – finansowo wyjdzie lepiej, a będzie mniej śmierdzieć, nie będzie się też płoszyć zwierzyna oraz wczasowicze.

 6. „Festiwal” odbywa się za zezwoleniem władz Trzebiatowa nie w terminie 19-21 a 18-22! Pięć dni i nocy nieprzerwanego łomotu nie dającego spać od Rogowa po Mrzeżyno!! Panu Burmistrzowi proponuję zamiast Niemców  sprowadzanie toksycznych odpadów – finansowo wyjdzie lepiej, a będzie mniej śmierdzieć, nie będzie się też płoszyć zwierzyna oraz wczasowicze

 7. Są lepsze lokalizacje niż Rogowo, 3 noce nie przesane. wszystko oszczane za mało toi toi, kąpią się zamiast pod prysznicem w morzu…syf korek na drodze wszechobecne jaranko trawy na sunrise pilnują naloty robią, żeby narkotyków nie było a tu wszyscy na legalu jarają… niech burmistrz sobie pod domem zrobi taką impre!!!!!!

  • Rogowiaki powinni milczeć w zamian za nieprzespane noce dostali darmowe wejściówki. Nawet tetryki o laskach weszli na festiwal brodzili w błocie, by po wyjściu opowiadać takie dyrdymały i to tylko dlatego że to jedyny festiwal na który weszli ) oczywiście dzięki organizatorowi.

   • Nawet za dopłatą nie szedłbym słuchać tego gówna tarzając się w błocie. Tego typu impreza w ogóle nie powinna się odbywać w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka wczasowego, gdzie w sezonie wypoczywa ok. 1000 osób, w większości rodzin z dziećmi. Nie można nawet puścić dziecka do sklepu – wszędzie podpici i zjarani Niemcy. Niech grają w miejscu, gdzie nikomu to nie przeszkadza, ale nie tutaj.

  • Bredzisz kobieto, wracaj do garów tam gdzie twoje miejsce, a nie wypowiadasz na tematy na które nie masz pojęcia. Jakie naloty na sanrajsie o czym ty mówisz, tylu ćpunów i biedaków umysłowych nie znajdziesz nigdzie indziej w Polsce jak własnie na pseudo festiwalu w k-gu.

 8. jest poniedzialek a oni dalej graja nie idzie tego juz zniesc zglaszalam na policje straz miejska i nic a niemiaszki chodza po lesie z zapalonymi swiezczkami straz miejska tez nie reaguje ale sproboj pic piwo kolo sklepu 100 leci

 9. jest poniedzialek a oni dalej graja nie idzie tego juz zniesc zglaszalam na policje straz miejska i nic a niemiaszki chodza po lesie z zapalonymi swiezczkami straz miejska tez nie reaguje ale sproboj pic piwo kolo sklepu 100 leci

  • @Jolka musisz się zdecydować na nick. Jak wam wasi wczasowicze zasrywają las to jest OK?, jak wasze dzieci palą ogniska w tym lesie też jest ok? Mało ludzi mały kłopot, dużo duży kłopot. Nasi zarobili niezłą kasę na tych kiełbaskach, ponoć jedna ponad 10 zł kosztowała. Zostawili syf po sobie że przykro patrzeć. Niemcy po sobie jednak sprzątają.

   • Tak sprzątają, ze do dzisiaj jest tam syf. Śpią do 14:00 a potem zaczynąją się panoszyć i niby sprzątać, znów przy głosnej muzie.

 10. ja w tym czasie byłam w Dźwirzynie – tam również było słychać łomot. współczuje mieszkańcom Rogowa

 11. W ubiegłym tygodniu byliśmy z rodzina na wczasach w Mrzezynie. Z racji tego, ze plaza znów została mocno podmyta, jeździliśmy codziennie na plażę do Rogowa. Codziennie mijaliśmy teren festiwalu i powiem tyle,że byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni młodymi ludźmi, którzy kręcili się po okolicach Rogowa. Z tego co dowiedzieliśmy się od mieszkańców, 95% uczestników to Niemcy. I może całe szczęście, bo ponoć Polska publiczność równa się kłopot. Kilkukrotnie nawet chodziliśmy z dziećmi przy terenie festiwalu, chodziliśmy lasem na plażę na której odbywał sie festiwal, wśród tłumu uczestników i powiem, że nawer przez sekunde nie poczułem jakiej kolwiek obawy o dzieci i nasze ” bezpieczeństwo”. Fantastyczny klimat! Mieszkaliśmy w Mrzeżynie w tej części, która była najbliżej festiwalu i powiem, ze muzyka w nocy spac nie dawała ale kompletnie nie byłem z tego powodu nawet odrobinę zły. Wiem, że wielu mieszkańców Rogowa jest pozytywnie do tego festiwalu nastawiona, mówię tu o osobach starszych.
  Osoby piszace wiele negatywnych słów pod adresem imprezy powinny trochę zluzować.

  • wreszcie jakiś głos rozsądku, bo tutaj na portalu to sami hipokryci, Janusze ekonomii, wszystko wiedzące zanawczyki co w dupie byli g… widzeli

 12. Krzychu z Trzebiatowa bawiliśmy się razem w Mrzeżynie 13 sierpnia. Byłeś z kimś z rodziny i ja też. Gdybyś chciał czasem się odezwać to mój e-mail: dziewczynazmrzezyna@wp.pl

  Proszę o przekazanie tej informacji swoim znajomym może dotrze do właściwej osoby.

  Pozdrawiam

 13. Ponad 50 biletów dla burmistrza to jak traktować – jak łapówkę czy tradycyjny bakszysz. Czy ich koszt wliczać do tych 115 tys zł które Gmina wzięła z tego festiwalu, czy to osobna wartość. Było głośna ale było warto nie tylko dla kasy ale przde wszystkim dla sławy. Znowuż o Gminie mówią w Europie. Całe szczęście że jelonkowe szambo jest z drugiej strony miasta.

 14. Wypoczywam każdego roku w Dzwirzynie. Rok temu nic nie słyszałam o tej imprezie, ale obudziłam się w nocy przerażona ogromnym łomotem. Pobudziły się dzieciaki i mąż. Jedno wielkie jednostajne dudnienie!!! Nie interesuje mnie to czy Ci ludzie wspaniale sie bawią, sprzątają po sobie itd. Nie potrafię zrozumieć dlaczego władze Rogowa się na to godzą?! Zyskują (?) fundusze ale w zamian za to uciekają im stali goście-wczasowicze, bo tego się nie da wytrzymać!!! W tym roku mój wypoczynek również wypadł w okresie festiwalu. Zresztą nie miałam pojęcia, że coś takiego ma szansę sie powtórzyc!!!! Jeszcze w poniedziałek słychać było w Dzwirzynie dudnienie – w mieście i na plaży. Ze smutkiem myślałam o okolicznych zwierzętach, o ich przerażeniu i dezorientacji. Wiele osób tak jak ja i moja rodzina pracuje cały rok, aby uzbierać na upragniony wyjazd nad morze a mimo to przez 4 dni musieliśmy znosić tą „wspaniałą” imprezę. W Niemczech mieszkając w bloku musisz się liczyć z tym, że za lanie wody po 22 sąsiad może Ci zrobić awanturę. A w Polsce Ci poukładani Niemcy mają prawo robić taki łomot???? Kto jest za to odpowiedzialny? Jestem za tym, aby każdy człowiek miał prawo się wyszaleć i wyszumieć. Ale nie można tego robić kosztem innych. To po prostu czysty egoizm !!!!

 15. Przejeżdżałem przez Rogowo rowerem na początku lipca i w trakcie festiwalu. Nocleg w Dźwirzynie pod namiotem. Noc w trakcie festiwalu nieprzespana. Kto to nazywa muzyką? Wychowana młodzież zachodniego sąsiada miała daleko w 4 literach rowerzystów próbujących przeprowadzić (nie przejechać) po ścieżce rowerowej. Zaznaczam, że na tym odcinku obowiązuje zakaz poruszania się rowerem po jezdni. Ciekaw jestem czy Niemcy pozwoliliby na coś takiego u siebie. Współczuję tym co musieli słuchać tego ryku przez kilka dni na upragnionych wakacjach

  • No właśnie. Niemcy nie chcą ich u siebie, wyrzucili ich juz z Berlina i z wyspy Uznam. Teraz u nas szukają jeleni – no to, póki co znaleźli. Co na to władze?, bo mieszkańcy stracili już cierpliwość.

 16. i to jest wlasnie polska wszystko zniszczyc zadnych imprez festiwali… ale jak lokalne miasta robia festyny dla alkoholikow to wszystkim pasuje i wtedy nie przeszkadza lomot wiesniackiego diso polo…………

  • Taki jesteś mądry to bierz ich na swoje podwórko. Ciekawe jak Ci będzie wesoło. Najlepiej jak byś jeszcze prowadził pensjonat na 60 osób, a ty w tym czasie chciałbyś je wynajmować. Ciekawe, czy byłbyś takim zwolennikiem festiwalu.
   Poza tym zauważ, to nie jest impreza dla Polaków tylko dla Niemców. Oni mają nas głęboko w d…pie. Robią co chcą, bo płacą tym co trzeba.

  • Dokładnie, dobrze prawisz banda zacofanych hipokrytów. Jak miesiąc temu mieszkańcy rogowa ćpali, chlali, szczali i srali po krzakach na festiwalu „sanrajs” w Kołobrzegu to wszystko było dobrze, nikt nie płakał że głośno, że syf itd. Banda Cebulaków !!!

 17. A mam jeszcze jedno pytanie:
  Dlaczego policja pozwala, żeby nieoznakowane samochody z festiwalu jeżdziły po drogach gminnych i powiatowych. Jakby ktoś nie zauważył, to żaden z samochodów z których korzystają i którymi się poruszają Niemcynie mają rejestracji. Zamiast nich mają np. nagle morzem, czy coś takiego.
  Jak Ty byś wyjechał bez rejestracji to mandat i punkty gwarantowane.
  No, ale takie rzeczy to tylko w … Rogowie i tylko dla Niemców, za przyzwoleniem wszystkich władz.

 18. To teraz odpoczniecie od festiwalu. W tym roku będzie w Kołobrzegu – dzielnica Podczele. Zobaczymy co tam powiedzą po nim.
  My w centrum Kołobrzegu mamy Sunrise Festival. Ci co wynajmują pokoje, sklepy, bary – nie narzekają – bo mają z tego niemałą kasę.
  Impreza jest odpowiednio zabezpieczona przez odpowiednie służby, muzyka owszem dudni ale od chyba 19 stej do 5 -6 rano a pózniej na wiele godzin spokój,
  Przyzwyczailiśmy się do tego , 3 dni/ nocy idzie przezyć.
  A moim wczasowiczom z dziećmi doradzam żeby przesunęli wczasy o 2-3 dni, mówie uczciwie o festiwalu ze tłok na plazy… Sami wczasowicze też moga sprawdzać na stronach miasta imprezy w danym terminie – bo może ich zainteresują i właśnie specjalnie w tym czasie przyjadą na urlop?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.