poniedziałek, 17 Luty 2020
Home / POWIAT / Nadciągają upały. W weekend będzie bardzo ciepło

Nadciągają upały. W weekend będzie bardzo ciepło

Spragnieni upałów z niecierpliwością wyczekujemy zmiany aury panującej za naszymi z oknami. Pod koniec tygodnia w Polsce można się spodziewać fali afrykańskich upałów. W weekend temperatury w całej Polsce oscylować będą na granicy 28 stopni.

Coraz częściej możemy usłyszeć, że mamy piękną jesień tego lata. I co najważniejsze w niedługim czasie ma się to zmienić. Upały zawitają do Polski w weekend, ale już w piątek temperatura oscylować będzie wokół 26 stopni. W sobotę – według informacji IMGW – temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie maksymalnie 32 st. C. W niedzielę ma być jeszcze o kilka stopni cieplej. Synoptycy ostrzegają jednak, że można spodziewać się także gwałtownych burz. Nie zapominajmy więc o parasolu! Wysoka temperatura pojawi się w naszym kraju za sprawą zwrotnikowego powietrza, które napłynie do Polski z południa. Gorące masy powietrza nad Afryki wyprą powietrze arktyczne, które obecnie zalega nad środkową Europą.

Sprawdź także

Decyzja lokalizacyjna dla rurociągu Baltic – Pipe

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał decyzję lokalizacyjną dla polskiej części rurociągu podmorskiego Baltic Pipe. Decyzja …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.