piątek, 6 Grudzień 2019
Home / POWIAT / Nadciągają upały. W weekend będzie bardzo ciepło

Nadciągają upały. W weekend będzie bardzo ciepło

Spragnieni upałów z niecierpliwością wyczekujemy zmiany aury panującej za naszymi z oknami. Pod koniec tygodnia w Polsce można się spodziewać fali afrykańskich upałów. W weekend temperatury w całej Polsce oscylować będą na granicy 28 stopni.

Coraz częściej możemy usłyszeć, że mamy piękną jesień tego lata. I co najważniejsze w niedługim czasie ma się to zmienić. Upały zawitają do Polski w weekend, ale już w piątek temperatura oscylować będzie wokół 26 stopni. W sobotę – według informacji IMGW – temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie maksymalnie 32 st. C. W niedzielę ma być jeszcze o kilka stopni cieplej. Synoptycy ostrzegają jednak, że można spodziewać się także gwałtownych burz. Nie zapominajmy więc o parasolu! Wysoka temperatura pojawi się w naszym kraju za sprawą zwrotnikowego powietrza, które napłynie do Polski z południa. Gorące masy powietrza nad Afryki wyprą powietrze arktyczne, które obecnie zalega nad środkową Europą.

Sprawdź także

Dołącz do poszukiwania skarbów Powiatu Gryfickiego! Zróbmy to „Z Pomysłem”! Odkryjmy perełki regionu

Stowarzyszenie „Z Pomysłem” realizuje projekt „Z Pomysłem na 3 sektor w turystyce”. Jego celem jest …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.