piątek, 6 Grudzień 2019
Home / GRYFICE / Znieważył lekarza z gryfickiego szpitala z powodu jego narodowości. Usłyszał zarzut

Znieważył lekarza z gryfickiego szpitala z powodu jego narodowości. Usłyszał zarzut

prokuratura1
29 – latek z Łodzi, któremu udzielono pomocy w szpitalu wojewódzkim MEDICAM w Gryficach zwymyślał lekarza innej narodowości. Pacjent miał ponad 3 promile alkoholu we krwi. Został zatrzymany. Postawiono mu zarzuty.
Z niecodzienną sytuacją musiał zmierzyć się lekarz z gryfickiego szpitala MEDICAM, którego znieważył nietrzeźwy pacjent. W sobotę do placówki trafił nieprzytomny 29 – latek. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało 3 promile alkoholu we krwi.  –  Pacjent otrzymał niezbędną pomoc lekarską oraz opiekę, ale gdy odzyskał świadomość, zaczepił lekarza i zaczął kierować pod jego adresem słowa uznane powszechnie za obelżywe z powodu jego narodowości – tłumaczy podkom. Zbigniew Frąckiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.
Lekarz powiadomił o zdarzeniu policję, a ta zatrzymała mężczyznę, który trzeźwiał w policyjnym areszcie, by ostatecznie usłyszeć zarzut znieważenia osoby z powodu jej przynależności narodowej. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.  Jak ustalili gryficcy funkcjonariusze, mieszkaniec Łodzi był w przeszłości notowany kryminalnie.
Gryfickie.info

Sprawdź także

Klimatyczny Strajk Młodych w Trzebiatowie. Zobacz zdjęcia

„Zróbmy dla świata coś dobrego”, „Najpierw natura, potem matura”czy „Środowisko ponad wszystko”, to tylko niektóre …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.