środa, 23 Październik 2019
Home / GRYFICE / Lądowanie Wikingów na mrzeżyńskiej plaży przy szalejącym sztormie!

Lądowanie Wikingów na mrzeżyńskiej plaży przy szalejącym sztormie!

Płynęli z Dziwnowa na Borholm. Nad ranem zmienił się kierunek wiatru. Kapitan dwunastoosobowej łodzi wikińskiej podjął decyzję, by zawracać do dziwnowskiego portu. Po drodze zmienia decyzję. Robi się niebezpiecznie. Kolejny port to Mrzeżyno. Próba wejścia pomiędzy „główki” kończy się fiaskiem. Łódź wpływa na plażę wschodnią.

Niecodzienny obrazek mieli okazję zobaczyć pierwsi spacerowicze na mrzeżyńskiej plaży. Potężna, 12 – metrowa łódź wikińska spoczywająca na piasku plaży. Około piątej na ranem załoga łodzi płynącej z Dziwnowa na Borholm próbowała zawinąć do Mrzeżyna. Silna fala przesunęła łódź poza główki portu, tak że podjęcie manewru wejścia na żaglu okazało się zbyt ryzykowne. Dlatego kapitan łodzi zdecydował, że „posadzi” ją na plaży. – Jednostka wypłynęła z Dziwnowa, miała dotrzeć na Borholm, jednakże zmienił się wiatr. Stąd kapitan zdecydował, że spróbują zawinąć do portu w Mrzeżynie, jednak wejście na żaglu przy takiej fali okazało się zbyt niebezpieczne, ostatecznie łódź przybiła do plaży – tłumaczy Wojciech Grzymkowski, prezes Portu Mrzeżyno.

Pomocy załodze, która wracała z Festiwalu Słowian i Wikingów na Wolinie udzielili mrzeżyńscy strażacy oraz pracownicy spółki Mrzeżyno, którzy przeciągnęli łódź do portu. Teraz jednostka stoi w pobliżu budynku bosmanatu. Zaś jej załoga znalazła schronienie w remizie strażackiej. Kapitan jednostki dziękuje za ciepłe przyjęcie i pomoc, jakiej udzielono drużynie, która teraz zbiera siły, by od jutra zacząć naprawę łodzi.

Gryfickie.info

 

Sprawdź także

Festiwal o „Złoty Klucz”

Będzie to już 17. edycja festiwalu, w trakcie którego swoje talenty zaprezentują osoby niepełnosprawne. Organizatorem …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.