Home / HISTORIA / 120 lecie Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Podróże z Balladą w Rewalu

120 lecie Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Podróże z Balladą w Rewalu

W ramach obchodów 120-lecia Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza w czwartek, 11 sierpnia o godzinie 19.00 na imprezę pod nazwą Podróż z Balladą.  Tym razem na zabytkowym dworcu w Rewalu wystąpi zespół Cisza Jak Ta, który w swym recitalu zaprezentuje utwory, nawiązujące do najlepszych tradycji poezji śpiewanej, rodem z poetyckiego świata wrażliwości Starego Dobrego Małżeństwa, Raz Dwa Trzy czy Wolnej Grupy Bukowina.

Czwartkowy koncert będzie drugim kulturalnym wydarzeniem, zorganizowanym przez Nadmorską Kolej Wąskotorową w ramach cyklu Poezja na Dworcu. Tak samo jak przed rokiem wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Przed koncertem Zespołu Cisza Jak Ta w krótkim recitalu wystąpi Ewa Michrowska, uczestniczka 5. edycji The Voice of Poland, występująca w drużynie Justyny Steczkowskiej. Artystka zaprezentuje się w oryginalnych aranżacjach standardów polskiej muzyki popularnej, przy akompaniamencie Krzysztofa Reduły. Zarówno przed, jak i w trakcie imprezy będzie można kupić na stoisku promocyjnym piwo, sygnowane przez Nadmorską Kolej Wąskotorową, a wyprodukowane przez Minibrowar Kowal z okazji 120 rocznicy nadmorskiej wąskotorówki. Piwo będzie można nabyć w promocyjnych cenach. Na koncert w Rewalu będzie można dojechać koleją wąskotorową. Specjalny pociąg pozarozkładowy podstawiony zostanie w Trzęsaczu o godzinie 18:30. Skład specjalny będzie czekał do zakończenia koncertu w Rewalu, by rozwieźć uczestników po zakończeniu imprezy w kierunku Pogorzelicy i Trzęsacza. Bilety przejazdowe na kurs specjalny pociągu można nabyć  w promocyjnej cenie 10 zł (przejazd tam i z powrotem).

Sprawdź także

Wielka Orkiestra zagra w gminie Rewal

W niedzielę 12 stycznia 2020 na terenie Gminy Rewal odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.