sobota, 19 Październik 2019
Home / GRYFICE / To było wielkie święto sportu! III Gryficka Dziesiątka za nami. Zobacz zdjęcia cz. I

To było wielkie święto sportu! III Gryficka Dziesiątka za nami. Zobacz zdjęcia cz. I

To było wyjątkowe sportowo – rodzinne święto sportu. Biegacze z całej Polski odmeldowali się na starcie III Gryfickiej Dziesiątki Biegu – Biegu pod Zdrowie z Zespołem Lekarzy Rodzinnych Wysoczańscy.

W niedzielny poranek na trasie III Gryfickiej Dziesiątki stanęło 226 zawodników z całej Polski. Gryfice mogły pochwalić się silną reprezentacją w postaci dwóch grup biegowych: Run Gryfu oraz Gryfickiej Różowej Alternatywy. Mocną ekipę wystawiły również sąsiednie gminy. Stowarzyszenie Aktywny Trzebiatów wspierało kolegów z Gryfic.

Gdy wystartowali przed trzema laty po raz pierwszy, nikt nie sądził, że „Gryficka Dziesiątka” będzie cieszyć się takim wzięciem wśród biegaczy i wejdzie na stałe do kalendarza imprez sportowych.  – Cieszymy się, że jesteście dziś z nami, że w niedzielny poranek zamiast wyprawy do supermarketu wybraliście biegi podczas Gryfickiej Dziesiątki – mówił Stanisław Wysoczański, właściciel Zespołu Lekarzy Rodzinnych Wysoczańscy w Gryficach,  jeden z organizatorów biegu, w którym udział brały całe pokolenia. Biegali mali i ciut starsi, nawet tatusiowie z wózkami dla swoich pociech. Oprócz biegu na 10 km, rozegrano również bieg na dystansie 4 km oraz marsz Nordic Walking.  – Biegamy całą rodziną. Są rodzice, mąż, brat i koledzy z Aktywnego Trzebiatowa – mówi Marta Lenkiewicz jedna z uczestniczek. – Świetna organizacja, fantastyczna trasa, bawiliśmy się wspaniele – dodaje Marta, która uzyskała trzeci, najlepszy czas w kategorii K 30.

Impreza nie mogłaby się odbyć bez pozostałych długiej listy sponsorów i ludzi dobrej woli. Dwaj partnerzy zasługują na szczególną wzmiankę mowa o: Nadleśnictwie Gryfice oraz firmie Sport – Time Łukasza Przybysza. Na liście współorganizatorów znalazł się  także Klub Sportowy „Chrobry” w Gryficach.

Poniżej fotorelacja z III Gryfickiej Dziesiątki część pierwsza

Sprawdź także

Prawo i Sprawiedliwość zwycięskie w Powiecie Gryfickim

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w Powiecie Gryfickim. Na partię rządzącą swój głos oddało 37,61% naszego …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.