Home / KULTURA / Ryba najlepiej smakuje w Mrzeżynie. III Festyn już za nami

Ryba najlepiej smakuje w Mrzeżynie. III Festyn już za nami

1000 porcji zupy rybnej oraz blisko 500 – wędzonej flądry rozdano w czasie dorocznego Festynu Rybnego na Pomorskiej Drodze św. Jakuba, który odbywa się w Porcie Morskim w Mrzeżynie.

Od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem „Tych, którzy nie powrócili z morza” rozpoczęły się obchody trzeciej edycji Festynu Rybnego na Pomorskiej Drodze św. Jakuba. – To mrzeżyńscy Rybacy tworzyli historię tego miejsca, dlatego też pamięć o nich jest konieczna. Składając kwiaty pod pomnikiem oddaliśmy cześć Pionierom Mrzeżyna, ale również w czasie Festynu pamiętamy o ciężkiej pracy rybaków – powiedział Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – Prowadząc zajęcia z dziećmi na temat morza i rybaków, zadaje im pytanie – kto z was lubi jeść rybę i czy uświadamiamy sobie w jaki sposób ta szprotka trafia na nasze talerze? Tak, to dzięki zaangażowaniu i odwadze rybaków, którzy nie zbaczając na trudności wypływają w długie rejsy, możemy degustować wspaniałe flądry i inne rybki – powiedział Michał Ostrowski, odtwórca historii, pasjonat rybołówstwa, który w czasie Festynu prowadził animację dotyczące morza a także zaprezentował pokaźną muzealną kolekcje przyrządów rybackich. Była to już kolejna sposobność aby spróbować wyjątkowej zupy rybnej w Porcie Morskim w Mrzeżynie. Rozdano w sumie 1000 porcji wyjątkowej zupy oraz blisko 500 wędzonej flądry. – Dzisiejsze święto jest wspaniałą okazją do promowania całej gminy Trzebiatów. Chcemy pokazać, że Mrzeżyno jest otwarte na wszystkich i ryba smakuje najlepiej właśnie w tym pięknym porcie, w którym się aktualnie znajdujemy – powiedziała Iwona Pikuła, prezes Trzebiatowskiej Organizacji Turystycznej „Ujście Regi”. – Ufamy, że nasze święto będzie z każdym rokiem gromadziło coraz większą rzeszę turystów – dodała Pikuła.  Na scenie zaprezentowali się Marianna Kowal, zespół Cisza jak Ta oraz Greenwood.

festyn rybny07082016 19

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.