sobota, 19 Październik 2019
Home / HISTORIA / Trzebiatów pamiętał o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobacz zdjęcia

Trzebiatów pamiętał o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zobacz zdjęcia

Kolejny raz mieszkańcy gminy Trzebiatów oraz przybyli goście mogli wczuć się w klimat okupowanej Warszawy. Dzięki zaangażowaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” odtworzone zostały wydarzenia związane z wybuchem Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia o godzinie 17.00 w 72 rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego GRH „Nałęcz” wprowadziła wszystkich przybyłych pod ratusz miejski w Trzebiatowie w klimat walczącej Warszawy. Przedstawione zostało codzienne życie w stolicy w latach 1939 – 44, początek Powstania, walki na ulicach miasta oraz przeprawa Wojska Polskiego przez Wisłę. – Wspaniałe przedsięwzięcie, wspaniały klimat i olbrzymie zaangażowanie rekonstruktorów, którzy zadbali o wszelkie szczegóły – powiedziała pani Katarzyna, która do Trzebiatowa przyjechała z Rewala. Po zakończeniu rekonstrukcji poszczególne delegacje złożyły wiązanki pod tablicą upamiętniającą Stanisława Nałęcza Komornickiego, honorowego obywatela Trzebiatowa, patrona Grupy Rekonstrukcji Historycznej, który walczył w Powstaniu Warszawskim.

powstanie warszawskie 01082016 51

Sprawdź także

Festiwal o „Złoty Klucz”

Będzie to już 17. edycja festiwalu, w trakcie którego swoje talenty zaprezentują osoby niepełnosprawne. Organizatorem …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.