Home / POWIAT / Mirosław Makarewicz odwołany z funkcji przewodniczącego. Radni zrealizowali scenariusz

Mirosław Makarewicz odwołany z funkcji przewodniczącego. Radni zrealizowali scenariusz

Wypełnił się przewidywany od kilku dni scenariusz, wedle którego ósemka radnych, w tajnym głosowaniu odwołała Mirosława Makarewicza z funkcji przewodniczącego Rady Gminy. Tak jak spodziewało się wielu, radni wprowadzili projekt o odwołaniu już w trakcie sesji.

Najpierw burzliwa dyskusja przy zmianie porządku obrad, podczas której ośmiu radnych z tzw. grupy inicjatywnej dążącej do zmiany przewodniczącego, przedstawiło projekt uchwały dotyczący odwołania. Wreszcie procedura samego głosowania oraz wyboru nowego przewodniczącego. Miejsce Mirosława Makarewicza zajął dotychczasowy wiceprzewodniczący – Jan Kaniewicz. Radni głosowani jednocześnie nad odwołaniem przewodniczącego a także nad rezygnacją jego zastępcy.

Ostatecznie przy ośmiu głosach za, siedmiu przeciw – Mirosław Makarewicz został odwołany. Radni wycofali się też z projektu o podwyżkach – i jak sami wielokrotnie podkreślali –  karach za opuszczanie sesji i komisji. Więcej szczegółów w obszernej relacji wieczornej.

głosowanie1

głosowanie2

gryfickie.info

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.