czwartek, 20 Czerwiec 2019
Home / POLITYKA / Radni wycofują się z podwyżek? W czwartek gorąca sesja absolutoryjna!
DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

Radni wycofują się z podwyżek? W czwartek gorąca sesja absolutoryjna!

To będzie emocjonująca sesja. Jak w średniej klasy fabule sensacyjnej, scenarzysta zapowiada kilka zwrotów akcji, ale ten decydujący wciąż ukrywa w zanadrzu. W porządku obrad czwartkowej sesji nie ma jak na razie projektów uchwał w sprawie podwyżek diet a także odwołania Mirosława Makarewicza, przewodniczącego rady. Czy zostaną wprowadzone na gorąco?

Czwartkowy scenariusz sesyjny choć częściowo odkryty, przez najbliższe kilkanaście godzin pozostanie zagadką. W porządku obrad – jak na razie – nie ma projektów uchwał dotyczących podwyżek diet radnych, zmian w komisjach stałych a także tego, co budziło spore emocje od kilku dni – uchwały w sprawie odwołania Mirosława Makarewicza.

Nie ma, co oczywiście nie oznacza, że radni nie wprowadzą kontrowersyjnych zapisów już podczas samej sesji, która zapowiada się niezwykle esencjonalnie. Swoją rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego podtrzymuje radny Jan Kaniewicz. Kto go zastąpi? To pytanie wtórne. Intrygujące bowiem jest to kto zastąpi przewodniczącego Makarewicza? Na giełdzie nazwisk pojawia się wspomniany radny Kaniewicz oraz Jan Kargul. Choć z informacji, do których  nieoficjalnie dotarło gryfickie.info wynika, że „zbuntowana” ósemka – postawi jednak na pierwszą kandydaturę.

W cieniu personalnych roszad, znajdą się prawdopodobnie głosowania związane z udzieleniem burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok, jak też uchwała w sprawie wynagrodzenia dla Józefa Domańskiego. Ponadto, rada uchwali  regulamin korzystania z cmentarzy na terenie Gminy Trzebiatów oraz cennik opłat. Przyjęty zostanie również regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie.

DCIM100MEDIADJI_0022.JPG
DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

gryfickie.info

Sprawdź także

Przypadki zachorowań na Odrę w trzebiatowskim przedszkolu

-W naszym przedszkolu wystąpiły przypadki zachorowań na ODRĘ. Prosimy o obserwację swoich dzieci, a w …

3 komentarze

  1. Teraz znowu organizatorzy minionego już referendum podnoszą larum nad pracą rady miejskiej.A niech sobie przypomna jak wspólnie z ta radą odwoływali burmistrza,jak reagowali na wnioski wielu mieszkańców aby dla dobra gminy odwołać też całą radę? Nie popierali tej inicjatywy bo każdy z tych referendalnych agitatorów miał jakiś własny interes,na coś liczył a teraz gdy udało się odwołać burmistrza to zaczyna się kolejny cyrk tym razem z radą i w radzie.

    • Może ktoś mi w końcu powie jaki miałam interes w odwołaniu burmistrza???? Może kasiory nie dostalam jak sugerował w swoim czasie Lech??? Niektórym nie mieści się w ich małych rozumkach ,że ktoś może robić coś bo uważa to za słuszną i dobrą decyzję? Bezinteresownie???

  2. Lechu, to tylko Ty nawoływałeś do odwołania rady razem z burmistrzem. Zarzucasz organizatorom referendum, że cie nie posłuchali? A kim ty jesteś? Czy ty działałeś w tym komitecie, zeby czegokolwiek żądać i narzucać pracującym tam ludziom? Nie, nie działałeś, co więcej nawoływałes do bojkoty referendum, więc nie pyskuj teraz. Nikt Ci przecież nie bronił i nie broni żebyś albo tam działał albo założył własny komitet referendalny i zrobił to, a nie czyimiś rękoma chcieć zrealizować swoje wizje. Cały czas masz jeszcze szanse na to. Do dzieła zamiast mielić ozorem i mędzić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.