czwartek, 22 Sierpień 2019
Home / POLITYKA / Radni wycofują się z podwyżek? W czwartek gorąca sesja absolutoryjna!
DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

Radni wycofują się z podwyżek? W czwartek gorąca sesja absolutoryjna!

To będzie emocjonująca sesja. Jak w średniej klasy fabule sensacyjnej, scenarzysta zapowiada kilka zwrotów akcji, ale ten decydujący wciąż ukrywa w zanadrzu. W porządku obrad czwartkowej sesji nie ma jak na razie projektów uchwał w sprawie podwyżek diet a także odwołania Mirosława Makarewicza, przewodniczącego rady. Czy zostaną wprowadzone na gorąco?

Czwartkowy scenariusz sesyjny choć częściowo odkryty, przez najbliższe kilkanaście godzin pozostanie zagadką. W porządku obrad – jak na razie – nie ma projektów uchwał dotyczących podwyżek diet radnych, zmian w komisjach stałych a także tego, co budziło spore emocje od kilku dni – uchwały w sprawie odwołania Mirosława Makarewicza.

Nie ma, co oczywiście nie oznacza, że radni nie wprowadzą kontrowersyjnych zapisów już podczas samej sesji, która zapowiada się niezwykle esencjonalnie. Swoją rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego podtrzymuje radny Jan Kaniewicz. Kto go zastąpi? To pytanie wtórne. Intrygujące bowiem jest to kto zastąpi przewodniczącego Makarewicza? Na giełdzie nazwisk pojawia się wspomniany radny Kaniewicz oraz Jan Kargul. Choć z informacji, do których  nieoficjalnie dotarło gryfickie.info wynika, że „zbuntowana” ósemka – postawi jednak na pierwszą kandydaturę.

W cieniu personalnych roszad, znajdą się prawdopodobnie głosowania związane z udzieleniem burmistrzowi absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok, jak też uchwała w sprawie wynagrodzenia dla Józefa Domańskiego. Ponadto, rada uchwali  regulamin korzystania z cmentarzy na terenie Gminy Trzebiatów oraz cennik opłat. Przyjęty zostanie również regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie.

DCIM100MEDIADJI_0022.JPG
DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

gryfickie.info

Sprawdź także

Czwarta edycja bez upragnionego celu. I tym razem nie udało się przekopać portu w Mrzeżynie

I tym razem nie udało się przekopać piłkę na drugi brzeg Portu Morskiego w Mrzeżynie. …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.