czwartek, 20 Luty 2020
Home / BROJCE / Ostatni moment na „500 plus” z wyrównaniem

Ostatni moment na „500 plus” z wyrównaniem

Tylko do 1 lipca można składać wnioski o świadczenia „500 plus” aby otrzymać pieniądze z wyrównaniem od 1 kwietnia. Później świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym wpłynął wniosek.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków i samego programu można uzyskać pod numerem infolinii ZUW: 91 43 03 425. Infolinia będzie czynna do 30 czerwca.

W przypadku, gdy złożony przez nas wniosek będzie zawierał błędy, gmina wezwie nas do jego poprawienia. Będziemy mieli na to do 14 dni. Natomiast na uzupełnienie brakującej dokumentacji załączanej do wniosku mamy od 14 do 30 dni (dokładny termin wyznacza gmina). W obu przypadkach, przy pozytywnej decyzji otrzymamy świadczenie wychowawcze z wyrównaniem – warunkiem jest złożenie wniosku do 1 lipca. Wniosek w ramach „Rodziny 500 plus” trzeba będzie składać co roku. Jest to konieczne ze względu na ew. zmianę sytuacji materialnej rodziny, a także np. ukończenie przez dzieci 18 lat. Tegoroczne decyzje obowiązują do 30 września 2017 r. W kolejnych latach prawo do świadczenia będzie ustalane na 1 rok. Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia danego roku.

źródło: szczecin.uw.gov.pl

Sprawdź także

Nadmorska Kolej Wąskotorowa pojedzie z WOŚP

Już dzisiaj, 12 stycznia, Nadmorska Kolej Wąskotorowa wyruszy w trasę z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.