czwartek, 20 Luty 2020
Home / TRZEBIATÓW / Trwa przebudowa drogi pomiędzy Trzebiatowem a Trzebuszem. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Trwa przebudowa drogi pomiędzy Trzebiatowem a Trzebuszem. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 pomiędzy Trzebiatowem a Trzebuszem trwa i jak udało nam się ustalić prace prowadzone będą również w czasie wakacji. Zatem kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość w czasie podróży nad morze.

Wykonawcy remontu tłumaczą, że zawieszenie prac w lipcu i sierpniu nie wchodzi w grę ze względu na napięty harmonogram. W czasie spotkania zorganizowanego przez Józefa Domańskiego, burmistrza Trzebiatowa, w którym udział wzięli: przedstawiciele inwestora – Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy – firmy Colas Polska Sp z o.o., a także mieszkańców Nowielic, padła deklaracja prowadzenia najmniej uciążliwych prac, szczególnie dla kierowców, na przebudowywanym odcinku. Niemniej jednak w czasie wakacji pojawią się dwa etapy, na których ruch odbywać się będzie wahadłowo. Pierwszy – na moście na trasie pomiędzy Trzebiatowem a Nowielicami. Co ważne, kierowcy będą informowani o alternatywnej trasie przejazdu, która będzie przebiegała przez Białoboki. „Wahadło” pojawi się również na odcinku od skrzyżowania w miejscowości Nowielice, aż do aktualnie remontowanego fragmentu w kierunku Trzebusza. – Jesteśmy świadomi, że ta przebudowa będzie uciążliwa szczególnie dla kierowców wybierających się w kierunku Mrzeżyna i Rogowa, ale musimy pamiętać, że robimy to z myślą właśnie o kierowcach – zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – Wierzę, że wszyscy uzbroimy się w cierpliwość, a w przyszłym roku w bardzo dobrych warunkach będziemy podróżować nad morze – dodał Domański.

Na spotkaniu poruszony został również problem podtopień posesji i piwnic w Nowielicach, do których dochodzi w czasie obfitych opadów. Zdaniem Artura Paska, radnego Rady Miejskiej w Trzebiatowie, sołtysa Nowielic, ten problem związany jest z obecnie prowadzonym remontem w tej miejscowości. Przedstawiciel wykonawcy zaznaczył, że sytuacja zostanie zbadana i wprowadzone zostaną działania, które wyeliminują ewentualne błędy.

Sprawdź także

Odsłonięcie muralu wraz z próbą pobicia rekordu Guinnessa. Poznaliśmy oficjalną datę

W czasie spotkania dotyczącego trzebiatowskiego muralu, które odbyło się w Pałacu nad Młynówką, organizatorzy i …

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.