czwartek, 20 Czerwiec 2019
Home / TRZEBIATÓW / Trwa przebudowa drogi pomiędzy Trzebiatowem a Trzebuszem. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Trwa przebudowa drogi pomiędzy Trzebiatowem a Trzebuszem. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 pomiędzy Trzebiatowem a Trzebuszem trwa i jak udało nam się ustalić prace prowadzone będą również w czasie wakacji. Zatem kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość w czasie podróży nad morze.

Wykonawcy remontu tłumaczą, że zawieszenie prac w lipcu i sierpniu nie wchodzi w grę ze względu na napięty harmonogram. W czasie spotkania zorganizowanego przez Józefa Domańskiego, burmistrza Trzebiatowa, w którym udział wzięli: przedstawiciele inwestora – Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawcy – firmy Colas Polska Sp z o.o., a także mieszkańców Nowielic, padła deklaracja prowadzenia najmniej uciążliwych prac, szczególnie dla kierowców, na przebudowywanym odcinku. Niemniej jednak w czasie wakacji pojawią się dwa etapy, na których ruch odbywać się będzie wahadłowo. Pierwszy – na moście na trasie pomiędzy Trzebiatowem a Nowielicami. Co ważne, kierowcy będą informowani o alternatywnej trasie przejazdu, która będzie przebiegała przez Białoboki. „Wahadło” pojawi się również na odcinku od skrzyżowania w miejscowości Nowielice, aż do aktualnie remontowanego fragmentu w kierunku Trzebusza. – Jesteśmy świadomi, że ta przebudowa będzie uciążliwa szczególnie dla kierowców wybierających się w kierunku Mrzeżyna i Rogowa, ale musimy pamiętać, że robimy to z myślą właśnie o kierowcach – zaznaczył Józef Domański, burmistrz Trzebiatowa. – Wierzę, że wszyscy uzbroimy się w cierpliwość, a w przyszłym roku w bardzo dobrych warunkach będziemy podróżować nad morze – dodał Domański.

Na spotkaniu poruszony został również problem podtopień posesji i piwnic w Nowielicach, do których dochodzi w czasie obfitych opadów. Zdaniem Artura Paska, radnego Rady Miejskiej w Trzebiatowie, sołtysa Nowielic, ten problem związany jest z obecnie prowadzonym remontem w tej miejscowości. Przedstawiciel wykonawcy zaznaczył, że sytuacja zostanie zbadana i wprowadzone zostaną działania, które wyeliminują ewentualne błędy.

Sprawdź także

Przypadki zachorowań na Odrę w trzebiatowskim przedszkolu

-W naszym przedszkolu wystąpiły przypadki zachorowań na ODRĘ. Prosimy o obserwację swoich dzieci, a w …

7 komentarzy

  1. A co z przejazdem kolejowym?

  2. może też chodnik by się przydał między trzebuszem a nowielicami ciekawe czy ktoś pomyślał

    • Żartujesz chyba z tym myśleniem! Teraz to nawet nie wiadomo, kto w gminie (lub w zarządzie dróg gminnych) uzgadniał projekt przebudowy tej drogi i opiniował organizację ruchu na czas jej trwania. Takie cuda się dzieją. Wszyscy nabrali wody w usta.

    • I może odrazu po drodze ze dwa sklepy

  3. Może państwo z GI zainteresowali by się aktualną sytuacją związaną z organizacją ruch samochodowego w związku z remontem odcinka drogi z Trzebiatowa do Nowielic. Organizatorzy ruchu puścili cały ruch przez nie przystosowaną zupełnie do tego drogę przez Białoboki. Nie zadbali przy tym zupełnie o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i kierowców. Znajdujące się tam do tej pory spowalniacze ruchu zostały zdemontowane, droga nie jest właściwie oznakowana, brak jest znaków ostrzegawczych o ruchu pieszych na drodze przy której nie ma chodników. Droga w najwęższym miejscu ma zaledwie niespełna 5 m ale rozpędzeni kierowcy o tym nie wiedzą jadąc napotykają na drodze jadące z naprzeciwka pojazdy z którymi nie mogą się wyminąć. Urzędnicy gminni z Zarządu dróg nie reagują na zgłaszane problemy przez mieszkańców. Zapraszamy na Białoboki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ta strona wykorzystuje cookies, aby zaoferować najlepsze doświadczenia w Internecie. Poprzez kontynuowanie używania naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na korzystanie z plików cookie.